2020 Model ArabalarHaberlerPeugeotYeni Araba Modelleri

Peugeot e-Boxer Elektriklendi – Yeni Seçenekle Bizlerle – Özellikleri Keşfedin

Peugeot e-Boxer Elektriklendi. 

Peugeot yüzde yüz elektrikli e-Boxer modelini sunuyor. Bu yeni model Yeni Peugeot e-Expert’e ek olacak.

Yeni Peugeot e-Boxer’da en yeni sürüş yardım sistemleri, iki farklı pil kapasitesi (37 kWh ve 70 kWh), 4 farklı uzunluk ve 3 farklı yükseklik seçeneği, 340 km’ye kadar elektrikli sürüş mesafesi bulunuyor.

Ayrıca versiyona göre değişen şekilde 1890 kg yük kapasitesi ve 17 m³ yükleme hacmi ile geliyor.

Peugeot’nun 2019 yılında 274.000 adet satışla ticari araçlarda rekor kırdığını hatırlıyoruz.

Yeni Peugeot e-Boxer, içten yanmalı motorlu versiyondaki tüm faydalı özellikler ve diğer pek çok avantajının yanında, emisyon kısıtlaması olan şehir merkezlerine de rahatça girebiliyor.

İnşaat, tesisatçılık, elektrik teknisyenliği, hastaneler, belediyeler, çevre dostu bir imaj vermek isteyen firmalar ve diğer pek işletme kendilerine en uygun şartlarda bir e-Boxer bulabilecek. Şehir içinde kolay taşıma ve teslimat sağlayan araç, zeminin altına yerleştirilen pili sayesinde yükleme alanı ve kapasitesinden hiç taviz vermiyor.

Yeni Peugeot e-Boxer 90 kW (122 hp) tamamen elektrikli motorla geliyor.

L1, L2, L3 ve L4 uzunluklarında olmak üzere ve sırasıyla 3 metre, 3.45 metre ve 4.04 metre aks mesafesi seçeneklerine sahip panel van versiyonları da ekleyelim. 

Yükseklik ise H1, H2 ve H3 seçeneklerine ayrılıyor. Ayrıca toplam 5 farklı versiyon 8 – 17 m³ arasında değişen yükleme hacmi ve 1890 kg’a kadar çıkan yük kapasitesi sunuyor.

Peugeot e-Boxer Elektriklendi. Farklı profesyonel ihtiyaçları karşılamak için Peugeot e-Boxer aynı zamanda tek şasili kabin (L2, L3 ve L4), çift sıralı kabin (L3) ve açık kasa (L3 ve L4) olmak üzere üç farklı versiyona sahip.

Motorun tork değeri 260 Nm. Enerji geri kazanım mekanizması fren ve gaz kullanılırken devreye girerek enerji tasarrufu sağlıyor. Motor CO2 emisyonu, ses, gürültü, titreşim ya da koku olmadan sakin bir atmosfer içinde kullanıcıları elektrikli sürüş keyfiyle tanıştırıyor. 

Azami hız 110 km/s ile sınırlı ancak 4 ton versiyonlarda 90 km/s hıza kadar düşürülüyor. 

Peugeot 308 Modeli 2021 için Yenilendi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu