Haberler

O Plaka Cezasının İptaline Karar Verildi

Kütahya’da ikamet eden 34 yaşındaki su tesisatçısı Mustafa Gürcan adlı otomobil sürücüsü yakın zamanda aracının plakasında çerçeve olmadığından ötürü ceza yemişti. Karara itiraz eden Gürcan’ın itirazı haklı bulunarak cezası iptal edildi. Bu durum diğer sürücülerin de başına gelebileceğinden tüm otomobil sürücüleri için örnek teşkil eden bir durum oldu.

Aracının plakasında çerçeve olmadığından dolayı 412 TL tutarında idari ceza verilen Mustafa Gürcan, karara itiraz edip haklı bulununca mahkeme kararın iptaline hüküm verdi. Plakayı emniyetten mühürlü olarak aldığını söyleyen Gürcan, suçun kendisinde olmadığını ve çıkan son kararın diğer sürücüler için de bir emsal olması gerektiğini belirtti.

Konu ile ilgili kısa bir açıklamada bulunan Gürcan, “Geçtiğimiz yıl kasım ayında yapılan trafik kontrollerinde plakamın APP olduğu ve çerçevesinin bulunmadığı sebebiyle 412 TL idari para cezası yazıldı. Ancak ben bu plakayı dışarıdan almadım. Bu plakayı ben emniyetten aldım bunu bana kendileri verdiler ve verdikleri orijinal mühürlü plakaya ceza yazdılar. Bende haklı olduğumu düşündüğüm için cezaya itiraz ettim. Mahkeme bu hafta sonuçlandı ve ben kazandım. Emniyet yetkililerinin yazdıkları para cezası iptal oldu. Buradan tüm vatandaşlara seslenmek istiyorum. Hakkınızı arayın, aldığınız trafik cezalarının ne olduğunu araştırın.Bu karar herkese emsal olsun” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu