2019 Model ArabalarAraba FiyatlarıElektrikli ArabalarFoto GaleriHaberlerPolestarYeni Araba Modelleri

Polestar’ın Yeni Elektrikli Sedanı Polestar 2 Resmen Tanıtıldı – Fiyat Bilgisi

volvo’nun Polestar performan departmanı artık bir marka oldu ve daha çok elektrikli otomobiller üzerine çalışıyor. Geçtiğimiz yıl ilk olarak Polestar 1 adlı elektrikli coupe modelini tanıtmıştı. Polestar 2 yeni modeli, Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı.

Ayrıca bu otomobil, Polestar’ın ilk tam anlamıyla seri üretim modeli olacak da diyebiliriz. Polestar 2 ile firma daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor. Tüm bu farklara ek olarak Polestar 1 adlı performanslı coupe’nin plug-in hibrit, Polestar 2 adlı bu yeni sedan otomobilin ise tamamen elektrikli olduğunu hatırlatalım.

Avrupa’da 39.900 Euro yani 240.000 TL’ye denk gelen bir başlangıç fiyatı bulunacak. Polestar 2’nin Çin’de üretileceği ve 2020 yılında satın alınabilir durumda olacağı da açıklandı.

Polestar, Android Auto üzerine geliştirilmiş bir multimedya sistemine sahip. Tesla modellerinde ise bu özelliğinin bulunmadığını belirtiyor.

Polestar 2 adlı bu yeni modelle ilgili yapılan diğer açıklamalara baktığımızda 400 beygirin biraz daha üzerinde güce ve 660 Nm’lik bir torka sahip olduğunu ve bu sayede 5 saniye gibi bir sürede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlayabildiğini öğreniyoruz. Otomobil 2 adet elektrik motoruna, 4 tekerden çekiş sistemine ve 78 kW-saat’lik bir bataryaya sahip olduğu da açıklandı. Aracın açıklanan menzil değeri ise 440 km gibi iyi bir değer oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu