HaberlerOpel

PSA Avrupa’nın En Büyük İkinci Grubu Oldu

PSA, Opel’i satın aldıktan sonra Avrupa’nın en büyük ikinci grubu oldu. Büyük bir yükseliş gösteren PSA, yılın ilk yarısında 38,3 milyar Euro toplam gelir elde ettiğini açıklayan grup, yüzde 8,7 otomotiv bölümü tekrarlayan faaliyet kar marjı ve yüzde 8,7 grup tekrarlayan faaliyet kar marjına sahip oldu.

Yönetim Kurulu Başkanı Carlos Tavares; “Stratejik plan uygulamalarımıza odaklanmamız sayesinde, yılın ilk yarısında Yüksek Nakit Akışı ve Tekrar Eden Faaliyet Marjı elde ettik. Otomobillerin elektrikle geleceğe hazırlanmasına ve bir sonraki teknolojik zorlukları benimsemeye hazırız. Çevikliğimiz ve uyumlu yönetim ekibimiz, Push to Pass planının hedeflerine ulaşmak için temel varlıklar olmaya devam ediyor.” ifadelerine yer verdi.

Otomotiv bölümü gelirleri 30.378 milyon euro oldu. Bu rakam 2018 yılının ilk yarısına kıyasla yüzde 1,1 düşüş gösteriyor.

2.048 milyon Euro’ya ulaşan konsolide net gelirle birlikte 2018 yılının ilk yarısına kıyasla 335 milyon Euro artış gösteren grubun finans giderleri ise 218 milyon euro’dan 166 milyon euro’ya düşerek ciddi kar getirdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı