Haberler

PSA Grubu Yeni Pick-Up Modeli İçin Çalışıyor

Yakın zamanda Opel markasının General Motors’tan satın alarak otomotiv sektörünün gündemine oturan PSA Grubu yatırımlarına devam ediyor.

Geçtiğimiz dönemlerde Opel markasının sahibi olduğu General Motors ile anlaşarak Opel’i satın alan ve otomotiv sektörünün gündemine oturan PSA Grubu, yatırımlarına tüm hızıyla devam ediyor. PSA Grubu son olarak Changan Automobile adlı firma ile anlaşma imzaladı.

PSA Grubu ile Changan Automobile arasında yapılan söz konusu anlaşma ile bir iş birliğine imza atıldı. Ortaklar, Ding Zhou Changan tesisinde hafif ticari araçların üretimi için yeni bir araç platformunun üretilmesi ve yeni bir kamyonet (pick-up) modeli geliştirilip üretilmesi üzerine karar verip anlaşma imzaladılar. Böylelikle PSA Grubu bu anlaşma neticesinde yeni bir pick-up modeli üreteceğinin sinyalini vermiş oldu.

PSA Grubu Yeni Pick-Up Modeli
PSA Grubu Yeni Pick-Up Modeli

Şirketten söz konusu konu ile ilgili yapılan açıklamada yeni modelin, bir pick-up modelden beklenen tüm beklentileri karşılayabilecek bir alt yapıda olacağı, dolayısı ile bu yeni modelin müşterilerin tüm beklentilerini karşılayabilecek bir kapasitede olduğu vurgusu yapıldı. Öte yandan PSA Grubu ile Changan Automobile arasındaki anlaşma kapsamında ortaklaşa geliştirilecek yeni pick-up modelinin kaliteli ve oldukça dayanaklı bir model olacağı vurgusunda da bulunuldu.

Söz konusu anlaşma Changan Automobile adlı Çin merkezli şirketin işine de yarayacak. Nitekim bu anlaşma ile Çinli şirket Avrupa pazarına giriş yapabilecek. PSA Grubu’nun bu anlaşmadan elde ettiği fayda ise yeni üretilecek kamyonet ile Çin pazarında mevcut satışlarını daha da yukarı çekme hedefine bir adım daha yaklaşmış olması olarak görülüyor.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu