HaberlerLand Rover

Range Rover Evoque ve LR Discovery Sport Modellerine Yeni Motor Seçenekleri

Land Rover, Evoque ve LR Discovery Sport modellerinde kullanılmak üzere üretilen yeni motor seçeneklerini tanıttı. Yeni ve güçlü motor seçenekleri ile bu modeller daha güçlü bir performans sergileyip daha düşük bir yakıt tüketimine sahip olacak.

Land Rover Ingenium ailesinde kullanmak üzere yeni tasarladığı dört silindirli motor seçeneklerinin tanıtımını yaptı. Bu motor seçeneklerinin ortak özelliği ise hem bu modellerin performansını güçlendirecek olması hem de yakıt tasarrufu sağlayarak yakıta daha az para harcanmasıdır.

range

 

Land Rover’ın yeni motor seçeneklerinden ilkinin adı Si4 240 olarak belirlendi. Turbo beslemeli olan bu motor seçeneği 240 HP güce sahip, 340 Nm tork üreten bir motordur. Bu yeni motor Evoque ve Discovery Sport modellerinin her ikisinde kullanılmak üzere üretildi. Bu motor seçeneği ile Evoque modeli 100 km/s’de ortalama olarak 7.3 litre yakıt tüketirken; Discovery Sport modelinde ise ortalama olarak 100 km/s’de 8 litrelik bir yakıt tüketimine sahip olacak.

range rover

Bir üst seviyedeyse Si4 290 adlı motor yer alıyor. Bu motor seçeneği 290 HP güce sahip ve 400 Nm tork üretme kapasitesine sahiptir. Bu yeni motor ile birlikte Evoque modeli 0-100 km/s hızlanmasını 6 saniyede gerçekleştirecek. Discovery Sport modeli ise 0-100 km/s hızlanmasını 6.5 saniyede gerçekleştirebilecek.

Dizel olarak ise SD4 adlı motor güncellenerek 240 HP ile gelecek.

2017 Range Rover Evoque modelinin başlangıç fiyatı 411.000 TL iken; 2017 Range Rover Discovery Sport modelinin (2.0 Dizel) başlangıç fiyatı 622.000 TL olarak belirlendi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu