2020 Model ArabalarElektrikli ArabalarHaberlerRenaultYeni Araba Modelleri

Renault Elektrikli Hatchback – Renault Yeni Teaser’ı Yayınladı

Renault Elektrikli Hatchback 15 Ekim’de “Renault eWays” elektromobilite forumunda tanıtılacak olan model olacak.

Elektrikli otomobillerinden iki yeni video teaser yayınladı.

Renault ayrıca Dacia Spring’in 2021’in ilk yarısında Avrupa’da kıtanın en uygun fiyatlı elektrikli otomobili olarak çıkacağını açıkladı. Dacia’nın bu ilk elektrikli modeli Avrupa’nın aksine İngiltere’de sunulmayacak.

Etkinliğin odak noktasında Renault’nun yeni CMF-EV modüler platformunu kullanan gelecekteki elektrikli hatchback otomobili bulunacak.

Nissan Ariya’da yine bu platformu kullanıyor. Bu konseptin Ariya’nın Renault logosuyla yorumlanmış versiyonunun önizlemesi olduğunu düşünebiliriz.

Menzili 200 KM Civarında Olacak

Renault Elektrikli Hatchback firmanın bir elektrikli hatchback olarak tanımladığına bakarsak eğer Mart ayında tanıtılan Morphoz konseptinin daha da büyümüş ve gelişmiş hali olduğunu söyleyebiliriz.

Videolarda tek görebildiğimiz ön aydınlatma imzası oluyor. Farları birleştiren bir ışık çubuğu ve aydınlatmalı Renault logosundan oluşuyor.

Daha önceki bir teaser resminde bumerang şekilli farları görüyorduk.

Otomobilin kilidi açıldığında önde görüntülenen bir animasyonla karşılaşıyor olabiliriz.

Renault Formula 1 – Gelecek Yıl Pistte Alpine Rüzgarı Esecek

Renault crossover modelin Captur’dan daha küçük olacağını söyleyen haberlerde var.

Çin’e özel Renault City K-ZE modelinin güncellenmiş ve Dacia logosu takmış hali diyebileceğimiz Dacia Spring elektrikli mobiliteyi herkese erişilebilir yapmayı hedefliyor. Ayrıca Dacia’nın etkinlikte Spring elektrikli konseptin üretim versiyonunu tanıtması da bekleniyor.

Peki Bu Sürpriz Model Hakkında Beklentiler Neler?

Ariya’da iki farklı elektrikli motoru bulunacak. Tek motorlu model 215 beygir güç, çift motorlu model ise 389 beygir güç sunuyor. Saatte 100 kilometre hıza 5 saniyenin altında ulaşabileceği söyleniyor. 

63 kWh veya 87 kWh pil seçeneğiyle satın alınabilen otomobil 500 kilometreye menzile sahip olacağı yine bilgiler arasında yer alıyor.

Her iki elektrikli modelinde Renault Grubu CEO’su Luca de Meo tarafından eWays etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu