FiatFoto GaleriHaberlerRenault

Renault Fiat Olası İttifakı Hakkında Yeni Gelişmeler Var. Birleşiyorlar mı?

Renault Yönetim Kurulu, Renault S.A. ve FCA (Fiat Chrysler Automobiles) arasında gerçekleşebilecek olası bir yarı yarıya birleşmeyle ilgili FCA’dan gelen teklifi konuşmak üzere toplanmıştı.

FCA’nın teklifinin şartlarını düşünen Renault Yönetim Kurulu, Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı için ek değer yaratacak birleşme fırsatını üretim ve pazarlama süreçlerine olumlu yansıyacağı şekilde değerlendirmeye karar verdi. Bu görüşmelerin sonuçlarına ilişkin olarak zamanı gelince, geçerli yasa ve yönetmeliklere uygun olarak kamuoyunu bilgilendirmek için ek bir açıklama yapılacak.

fiat

renault

Groupe Renault, 2018’de 134 ülkede 3,9 milyona yakın otomobil satışı gerçekleştirmiş. Şirket 180.000’den fazla kişiyi istihdam ediyor. 36 üretim tesisi bulunuyor. Toplamda 12.700 satış noktasıyla uluslararası çok markalı bir satış grubu olmayı başarıyor. Renault kararlı bir şekilde büyümek isterken istikrarını da geleceğe taşımaktan yana.

2016’dan beri Formula 1 Dünya Şampiyonası’na katılan marka, inovasyon ve bilinirliğini öne çıkartan motor sporlarında da varlığını sürdürmeye devam ediyor.

Beş markasının (Renault, Dacia, Renault Samsung Motors, Alpine ve LADA), elektrikli araçlarının ve Nissan ve Mitsubishi Motors ile olan birliğinin popülerliğini ve satış başarısını daha da arttırmak için olası teklife sıcak bakabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı