RenaultAlpineFoto GaleriGündemHaberler

Renault Formula 1 – Gelecek Yıl Pistte Alpine Rüzgarı Esecek

Renault Formula 1 için prestijli bir adım attı. Renault Grubu gelecek yıl için Formula 1’e yeni renkleriyle katılacak. Alpine ismiyle yarışacak olan marka bu kararla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Renault Grubu’nun bu kararı, Alpine’nin gelişimini ve etkisini daha da ileriye taşımak için önem taşıyor. Otomobilin şasisinde Alpine markası dikkati çekiyor. Tasarımda ikonik A110 modeline hayat veren uzmanlığın izleri görülüyor. Alpine F1 Takımı Renault Grubu’nun hibrit güç ünitelerindeki uzmanlığından yararlanmaya devam ederken, E-TECH ismi ise korunacak.

Renault Formula 1 pistlerinde Alpine’in ralli ve dayanıklılık alanlarında başarılarıyla bilinmesi ve rekorlar kırmasından güç alarak hem performans hem kalite açısından Formula 1’i daha da zorlaştırmaya ve klas katmaya hazırlanıyor.

2022 yılında yeni yönetmeliğe geçecek olan Renault Grubu, Concorde anlaşmaları, bütçe kısıtları ile uğraşırken bağladığı yeni renk ile podyuma eskisinden daha iyi dönmenin umudu peşinde. 

Renault Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Luca De Meo açıklamalarında şunlara değindi:

“Formula 1’e rüya bir marka ekledik. Böylece Formula 1’e rüya bir marka eklemiş olduk. Alpine, zarafet, yaratıcılık ve cesaretten oluşan değerlerini Formula 1 pistlerine taşıyacak. Ayrıca Grup olarak, üretici pozisyonumuzu da sürdürüyoruz.” 

Renault Alpine

Alpine’nin güçlü ve enerjik bir marka olmasıyla dünyanın en prestijli otomobil organizasyonunda önemli avantaj yaratacağına vurgu yaparak rüya bir markayı eklediklerini açıkladı.

Renault Clio Kampanyası – En Uygun Taksit Fırsatlarından Yararlanın – Özelliklerini Görün

2018 Renault Alpine Modeli için biçilen fiyatlar şöyleydi:

Lokasyon

Fiyat

Fransa

58.500 Euro
İsviçre64.000 İsviçre Frangı

Renault DP World F1 Takımı Sorumlusu Cyril Abiteboul hem takım hem motor sporları açısından doğru zamanda alınmış isabetli bir karar olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Sahip olduğu rekabet ruhu ve çevik Fransız yaratıcılığı ile Alpine, Formula 1 dünyasına yeni değerler getirerek renk katacak. Bu durum 2022 yılına hazırlık sürecinde en önemli kozlarımızdan olacak.

Motor sporlarında gelirin daha adil dağıtılmasını sağlayacak yeni yönetmelikler ve finansal kurallar sayesinde, yönetim daha yenilikçi ve kolay hale gelecek.

Bütçe sınırlaması ise imzacı takımların sportif değerlerini daha fazla ön plana çıkaracak. Alpine, Formula 1’e zafer için mücadele etmeye geldi.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu