Haberler

Renault Fransa’dan puan çıkarmayı başardı

Fransa Grand Pirx’sinde 8. sırada yer alan Renault Sport Formula 1 Takımı, ev sahipliği yaptığı yarışta üçüncü kez üst üste 2 puan alma başarısını gösterdi ve Markalar Şampiyonası’nda topladığı 62 puan ile 4. sıradaki yerini korumuş oldu. Renault, bu sonuçlarla, yılın ilk yarısında, geçen sezonun tamamında topladığı puanı geçmeyi de başardı.

Nico Hülkenberg, 12. sırada başladığı yarışı 9. sırada tamamladı. Başarılı pilot, yarışı değerlendirdiği konuşmasında, “Bugün güzel bir yarış çıkarttık. Birkaç sıra yükselmiş ve puan almış olmaktan dolayı mutluyum” dedi. Yarışta kalabilmenin önemine dikkat çeken Hülkenberg, başlangıçta pozisyon kaybetmelerine rağmen elde edebilecekleri en iyi sonucu alarak yarışı 9. sırada tamamladıklarını söyledi. “Carlos’un, yarışı 6’ıncı sırada tamamlaması, takıma önemli puanlar kazandırabilirdi” diyen Hülkenberg, genel olarak kazandıkları puanlarla Markalar Şampiyonası’nda güzel bir sonuç elde ettiklerini söyleyebileceğini de kaydetti.

Carlos Sainz de yarışı 8. sırada tamamladı. “İlk 3’te başladığımız yarışı 8’inci sırada bitirmiş olmak üzücü” diyen Renault pilotu, yarışın ikinci yarısında yaşadıkları sorunların da kendilerine 2-3 saniye kaybettirdiğini söyledi. Takım için üzgün olduğunu ve daha iyi bir sonucu hak ettiklerini ifade eden Sainz, “Önümüze bakıp Avusturya yarışı için hazırlanacağız” diye konuştu.

Renault Sport Formula 1 Takım Direktörü Cyril Abiteboul, bu hafta sonundaki yarışları uzun süre hatırlayacağını söyledi. Olumlu sonuçlar kadar taraftarın yarattığı atmosferin de güzel olduğunu ifade eden Abiteboul, Carlos Sainz’in başına gelen talihsizlikten dolayı hayal kırıklığına uğradıklarını da belirtti. Sainz’in hedeflediği sırayı elde edememiş olmasından duyduğu üzüntüyü dile getiren Abiteboul, Nico Hülkenberg’in ise normalden fazla zorlandığını ve gerçek performansından uzak bir yarış çıkarttığını ifade etti. Abiteboul, tüm şanssızlıklara rağmen puan almayı başardıklarını ve giderek güçlediklerini söyleyerek, “Sadece 8 yarışta 2017’de elde ettiğimizden 5 puan fazlasını topladık.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu