HaberlerFoto GaleriMitsubishiNissanRenaultTeknoloji

Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı Akıllı Bulut Platformunu Tanıttı

Renault-Nissan-Mitsubishi yaklaşık Alliance Intelligent Cloud “İttifak Akıllı Bulut” platformunun tanıtımını yaptı. Bu teknoloji 200 pazarda satılan modellerinde internet bağlantılı hizmetler sunma imkanını sağlayacak.

Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakının ve Microsoft’un ortak çalışmasıyla ortaya çıkan otomotiv sektörünün ilk global internet bağlantılı araç programı, Microsoft Azure tarafından bulut, yapay zeka (AI) ve nesnelerin interneti teknolojileri kullanılarak hayata geçirilecek.

Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı İnternet Bağlantılı Araçlar Global Başkan Yardımcısı Kal Mos, “Tanıtımını gerçekleştirdiğimiz yeni internet bağlantılı araç platformu sayesinde Renault, Nissan ve Mitsubishi müşterileri yepyeni bir dijital deneyim yaşayacaklar. Microsoft ile olan iş birliğimiz ile dünyadaki en güçlü ve en geniş kapsamlı internet bağlantılı araç platformunu hayata geçiriyoruz. İttifak’ın kapsamından faydalanarak sektörde referans olacak bir akıllı bulut platformu oluşturduk.” şeklinde konuştu.

Azure, araç verilerinin güvenli olarak alınması ve yönetilmesi için İttifak’a global bir veri platformu sunacak.

Japonya ve Avrupa’da pazara sunulacak olan Yeni Renault Clio ve Nissan Leaf’in bazı versiyonları
Alliance Intelligent Cloud teknolojisine sahip olacak. Microsoft teknolojisiyle donatılmış ilk modeller olarak geniş kitlelere ulaşacaklar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu