HaberlerRenaultYeni Araba Modelleri

Renault Symbioz Konsept Modelini Tanıtmaya Hazırlanıyor

Renault, 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ”Renault Symbioz” konsept modelini tanıtmaya hazırlanıyor.

Fransız otomobil üreticisi Renault, yeni konsept modeli olan ”Renault Symbioz” modelinin yakında gerçekleştirilecek olan 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtmaya hazırlanıyor. Bu konsept model Renault markasının mobilitesinin geleceğine diar vizyonunu ortaya koyan bir özelliğe sahip. Nitekim bu konsept modelin ön plana çıkan üç temel özelliği, geleceğin otomobil teknolojisini de şekillendirecek olan otonom, elektrikli ve internet bağlantılı olması.

İlk Resmi Tanıtım Frankfurt’ta Yapılacak

Renault Symbioz modelinin ilk resmi tanıtımı eylül ayı içerisinde gerçekleştirilecek Frankfurt Otomobil Fuarı’nda organize edilecek bir etkinlikle yapılacak.

Geleceğin İpuçları Veriliyor

Bu yeni konsept model TREZOR ile başlayan yeni tasarım döngüsü kapsamında sunuluyor. Renault, Symbioz konsept modeli markanın adeta 2030 yılı vizyonunu yansıtıyor. Diğer yandan genel anlamda da otomobil sektörünün geleceğine dair ipuçları da verecek. Nitekim otomobil sektörünün geleceğinde büyük bir yer tutacak olan otonom, elektrikli ve internet bağlantılı mobiliteye bu konsept modelde de yer veriliyor. Bu model çevreye karşı daha hassas ve sürücülerin dijital dünyası ile sürekli etkileşim içinde olmak üzere geliştirildi.

Anlamı Eski Yunanca’dan Geliyor

Renault Symbioz modelinin adı Eski Yunanca’dan esinlenerek oluşturuldu. Nitekim ”Symbiosis” Eski Yunanca”da ”birlikte yaşamak” anlamına geliyor. 12 Eylül’de gerçekleştirilecek Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ilk kez tanıtılacak bu modelin adında yer alan ”Z” harfi ise Z.E. teknolojisine göndermede bulunuyor.

DİĞER RENAULT HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu