HaberlerRenaultYeni Araba Modelleri

RENAULT TALIANT İLE TANIŞMAYA HAZIR MISINIZ?

Renault, B Sedan segmentinin ayarlarını değiştirmeye hazırlanıyor. Markanın yeni modeli Taliant yollara çıkmak için gün sayıyor.

Yenilikçi olmaktan asla vazgeçmeyen Renault, ailesinin son ferdini tanıttı. Yıllardır Symbol ile sedan segmentine ismini altın harflerle yazdıran Fransız otomotiv markası, Taliant ile B Sedan segmentinde dengeleri değiştirecek gibi görünüyor.

Renault Taliant’ta markanın kendine has tarzı bir kez daha gözler önüne seriliyor. Tasarım ve teknolojinin yalın biçimli bir yansıması dikkat çekerken, güvenlik ve şıklıktan ödün verilmediği de görülüyor.

Aracın iç ve dış tasarımında, modern Renault kimliği bir kez daha kendini gösteriyor. Ön farlarda, markanın imzası haline gelen C formundaki LED ışık yer alıyor. Daha ilk bakışta dinamik görünümüyle dikkat çeken Renault Taliant’ta tamamen yeni olan ergonomik gösterge paneli de göz dolduruyor.

“TALIANT” HER DİLDE KOLAY TELAFFUZ EDİLEN BİR İSİM

Renault, Symbol’ün yerini alacak olan yeni modelinin ismini seçerken de bir hayli titiz davrandı. Markanın yeni modeli, başarı ve yeteneğe atıfta bulunan bir isme sahip. Zira, İngilizce’de “yetenek” anlamı taşıyan “Talent” kelimesine selam duruluyor. İsmin belirlenmesindeki en önemli etken ise farklı pazarlarda kolaylıkla telaffuz edilmesi. Böylece uluslararası piyasada yerini sağlamlaştırmış olan Renault markası, uluslararası ürün konumlandırma stratejisindeki başarıyı bir kez daha perçinlemeye hazır olduğunu gösteriyor.

Renault Taliant, CMF-B platformunda yükseliyor. Markanın diğer modellerinde de kendi kanıtlamış olan bu platform, Taliant kullanıcısına, arttırılmış güvenlik, kalite ve konfor vadediyor. Taliant, motor gücüyle de beklentileri fazlasıyla karşılama iddiasında. Renault Taliant’ta, Clio ve Megane’de yer alan güç seçeneklerinin kullanılması bekleniyor. Fiyat-performans oranıyla otomobil severleri kendisine çekecek olan model, sürüş keyfini arttırırken yakıt tüketimini düşük tutmayı iyi beceriyor.

RENAULT TALINAT 2021 ORTALARINDA TÜRKİYE’DE

Renault Taliant’ın, bu yılın ortalarında Türkiye yollarında olması bekleniyor. Ancak her alanı etkileyen pandeminin, bu tarihin ertelenmesine de etkisi olabilir.

Renault, Symbol modeli ile dünyanın dört bir yanında beğeni toplamayı başarmıştı. Taliant’ın Symbol’ün yerini ne kadar dolduracağını zaman gösterecek. İlk izlenimlerin olumlu olduğunu not düşmekte de fayda var.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu