Rolls RoyceHaberlerYeni Araba Modelleri

Rolls-Royce “Cullinan” ile Geliyor

Rolls-Royce, lüksü yeniden tanımlayacak SUV aracının müjdesini 3 yıl önce Financial Times aracılığıyla vermişti. O SUV’nin adı da belli oldu: “Cullinan”

İlk açıklamanın ardından dünyanın dört bir yanındaki otomobil tutkunları yeni Rolls-Royce’u bekliyordu.

Rolls-Royce CEO’su Torsten Müller, Cullinan isminin yeni araçlarını çok net anlattığını söyledi.

“Bu isim bizim sıradışı yeni aracımıza tıpatıp uyuyor.” diyen Müller, yeni SUV’nin kusursuz kalitesi ve lüksün olasılıklarını yeniden kalibre eden varlığıyla fark yarattığını söyledi. Rolls-Royce’nin yeni SUV modelinin bugüne kadar bulunan en büyük ve en kusursuz elmas “Cullinan” gibi benzerlerinin üzerinde bir mükemmellikle gün ışığına çıktığını ifade eden CEO, tasarım aşamasında Cullinan Elmasının yaratılışına giren binlerce yılın epik süreçlerinden esinlendiklerini kaydetti. Rolls-Royce CEO’su Müller konuşmasını, “Aracın adı, yeni aracımızın birçok yönünü vaat ediyor ve bünyesinde barındırıyor.” sözleriyle sürdürdü.

Cullinan isminin, tıpkı adını aldığı elmas gibi yeni SUV modellerinde de baskılar karşısında dayanıklılık; nadir ve değerli olma özelliklerini çağrıştırdığını söyleyen Müller, Charles Rolls’un öncü ve maceracı ruhu ile Sir Henry Royce’un yenilikçi mühendislik ruhunun yeni SUV’da en iyi biçimde yansıtıldığını vurguladı. Müller, Rolls-Royce’un dünyanın neresine giderse gitsin mutlak lüksü simgelediğini kaydetti.

Yeni Rolls-Royce’un ismi, kusursuzluk arayışında gizli…

Rolls-Royce Cullinan, tıpkı adını aldığı elmas gibi büyüleyici. Sürücüsüne ve yolcularına, büyülü, lüks ve aynı zamanda rahat bir yolculuk vaad ediyor.

Rolls-Royce’un tasarımcıları, mühendisleri ve zanaatkarları, Cullinan’a şekil verirken, Afrika çöllerinden Kuzey kutbunun dondurucu buzullarına, İskoçya dağlarından Kuzey Amerika kanyonlarına kadar birçok hava ve arazi koşulunda zahmetsizce yolculuk yapabilmesini hedeflediler.

Alüminyum yürüyen aksam üzerine oturtulmuş Cullinan, Rolls-Royce markasının, yenilenen lüks mühendisliğini gösterdiği ikinci otomobil olma özelliğini de taşıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu