Rolls RoyceYeni Araba Modelleri

Rolls-Royce Elegance: İlk Elmas Kaplamalı Boyayla Boyanan Otomobil

Bu yıl yapılan Cenevre Otomobil Fuarı’nda Rolls-Royce, Bespoke araçların tüm kapasite özelliklerini en derin ayrıntısına kadar sergileyerek neden dünyanın önde gelen lüks araç üreticisi olarak kabul edildiğini gösterdi.

Dünyanın ilk elmas kaplamalı boyasıyla boyanmış Elegance modelini Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtan Rolls-Royce, tasarım anlayışını hayalin ötesine taşıyarak bir kez daha lüks araç anlayışının ne kadar gelişmiş olduğu gösterdi. Elegance fuarda büyük ilgi görürken karakteristik ve zarif tasarımıyla ön plana çıktı.

Rolls-Royce müşterisinin yaşam tarzı diğerlerinden farklıdır. Yaşam tarzı tercihlerinde alışılmadık olup bunu diğer insanlara göstermekten onur duyarlar. Coco Chanel’in de belirttiği gibi “Zarafet, gençlik döneminden yeni çıkanların ayrıcalığı değil, önceden geleceğinin kontrolünü elinde bulunduranların ayrıcalığıdır”. Böylesine bir lüks duayeni, kişisel zarafet vizyonunu bu yıl Cenevre Otomobil Fuarı’na katılanlarla paylaşmayı seçti; Rolls-Royce Ghost Elegance, elmas kullanılarak yaratılan bir boya ile boyanan dünyanın ilk lüks motorlu aracı oldu.

Şoför ve yolcu bölgeleri, lüks otomobil kullanmanın ilk günlerinde olduğu gibi belirgin bir şekilde ayrılmış. Şoförün ‘kokpiti’, kapılar üzerinde Mugello Red dikiş vurgularıyla siyah deri ve şeritli koltuklara sahip. Parlak halı ve koyun yünü paspaslarda siyah renk hakimiyetini sürdürüyor. Arka kısmı süsleyen lounge koltuğu Selby Grey yumuşak deri ile konturlanmış ve aynı zamanda Mugello Red dikişleri ve şeritler ile tamamlanmış. Arka kapıların iç cepleri, sahibinin tercih ettiği malzeme ile kaplanmış; Gri, Siyah ve Kırmızı Tartan. Ayrıca araç üç dolgun renk olan; Mugello Red, Cobalto Blue ve Mandarin renklerinin dokunuşlarıyla canlandı. Bu üç seçenek ilk defa 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda bir araya geldi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu