HaberlerRolls RoyceTeknoloji

Rolls-Royce Otomobil Süslemede Çıtayı İlginç Bir Noktaya Çekiyor

Gökyüzünde kanatlarını açmış şekilde konumlandırılan motif, Rolls-Royce Wraith modelinin odak noktalarına ustalıkla eklendi. Otomobil iç kısımda bulunan bu motif, arka yolcu koltukları arasında süsleme olarak da kullanılıyor. Ayrıca, otomobilin piyano kaplama yüzeyleri üzerine boyanmış olan şahin kanadı motifi, Charles Blue deri rengini ön plana çıkarıyor.

Rolls-Royce Wraith’in kabin içindeki tavanda kartal motifi görüyoruz. Bu bizzat ekip tarafından alınmış bir karar.

Tasarım hakkında konuşan Liles şunları söyledi: “Tasarım, Peregrine Şahini’nin kaslarını, hareketini, tüylerinin gölgesini saatlerce gözlemleyerek anlamamız gerekiyordu. Kuşun asil ve yırtıcı duruşunu uygulamak istedik. Nakışın çoklu ilmekleri, dikişin yönü, uzunluğu ve aralıkları, tasarımın son hali üzerinde büyük bir etkiye sahip oldu. Şahinin gagasını kasıtlı olarak şekillendirdik ve saldırgan teması yaratmak için gözlerini büyük yaptık. Şahini büyük bir özveriyle nakışa işledik. Teknik olarak, bu dikiş yoğunluğunu deri üzerine işlemek gerçekten zordur. Nakış, deri üzerinde pürüz yaratıyor; bu da doğal olarak Rolls-Royce’da kabul edilemeyen duruma neden oluyor.”

Josh Liles makine mühendisliği ve 3B tasarım ve mimarlık eğitimi almış bir tasarımcı. Müşterilerin isteklerindeki süsleme tasarımı anlayıp somut olarak ortaya çıkartan Liles yetenekli bir üretim ekibine liderlik ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu