HaberlerRolls RoyceYeni Araba Modelleri

Rolls Royce Wraith Black Badge Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Rolls Royce Motor Cars İstanbul, ilk Wraith Black Badge modelini Türkiye’ye getirdi. Peki Dünya’nın en pahalı 10 otomobili listesinde bulunan Rolls Royce Wraith Black Badge modelinin özellikleri ve Türkiye fiyatı ne? İşte cevabı…

İstanbul Rolls Royce Motor Cars, 20 Haziran akşam saatlerinde Kuruçeşme’de organize ettiği bir etkinlik ile bu ihtişamlı modelin tanıtımını gerçekleştirdi. Koyu renginin asiliği çağrıştırdığı bu model son derece iddialı ve lüks bir otomobil. Nitekim bu model hem Dünya’nın en pahalı 10 otomobili listesinde yer alıyor. Yoğun bir çalışma sonucunda hem mühendislik hem de tasarım açısından karakteristik ve güçlü bir yapıya sahip olan bu model İstanbulluların katılımıyla gerçekleşen etkinlikte tanıtıldı.

Böyle bir otomobilde bir otomobilseverin aradığı her şey mevcut lafı hafif kalıyor. Nitekim pek çok özelliği otomobilseverlerin talep etmeyi aklına bile getiremeyeceği cinsten. Bu aydan itibaren Türkiye’de teslimatları yapılacak bu modelin tanıtımına bizzat Rolls-Royce Motor Cars İstanbul’ un sahibi olan Artuğ Aysal katıldı. Aysal bu inanılmaz araba hakkında, “Black Badge Rolls-Royce markasının günümüz dünyası içinde yaşayan, çarpıcı ruhlarıyla hareket eden insanlara hitap eden bir yönü. Black Badge ruhunu, şu anda Türkiye’de yaşamak sadece olağanüstü” şeklinde konuştu.

Rolls Royce’un sahip olduğu coşkulu ruhun bu model yansıtılması başarılmış. Koyu bir estetik ve titizlikle tasarlanan bu modelin ön ızgara çevresinin, bagaj kapağının, alt hava girişindeki son işlemci ve egzoz borularının, daha koyu bir metalden oluşma aracın sahip olduğu lüks görünümü ve şıklığını yansıtıcı bir nitelik gösteriyor.

Lüks araç segmentinin en önemli marka yüzlerinden bir tanesi olan Rolls-Royce, ”Black Badge” modeli ile benzeri olmayan, karakteristik bir stili gözler önüne seriyor. Bu anlayış ile bu modelin çok uzun yıllar daha lüks otomobil segmentinin en önemli temsilcilerinden bir tanesi olma özelliğini devam ettireceği düşünülüyor.

Ve belki de bu otomobil hakkında en çok merak edilen konu Türkiye fiyatı… Nitekim daha önce belirtildiği üzere bu model Dünya’nın en pahalı 10 otomobili listesinde yer alıyor. Rolls Royce Wraith Black Badge modelinin vergiler dahil başlangıç fiyatı tam 971 bin Euro! Üstelik kişiye özel hazırlanabilen bu modelin aksesuarları da dahil olduğunda fiyatı 1 milyon 88 bin 883 eurodan başlıyor. Yani TL bazında 4 trilyondan da fazla…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu