Rolls RoyceHaberler

Rolls-Royce Zarar Etti – 5,4 Milyar Sterlin Zarar Açıklayarak Şoke Etti

Rolls-Royce Zarar Etti. İngiliz uçak ve motoru üreticisi Rolls-Royce açıklamasında koronavirüs nedeniyle yılın ilk yarısında vergi öncesi 5,4 milyar sterlin zarar ettiklerini duyurdu. 

Gelirlerin yüzde 24 azalarak toplam 5,6 milyar sterline gerilediğini bildirdiler. Grup salgından dolayı yılın başından beri zor dönem geçirdiğini vurgularken, İngiltere’de Nottinghamshire ve Lancashire’daki üretim tesislerinin kapatılacağını teyit etti.

Bu tesislerde toplam 3 bin kişiye iş imkanı sunuluyordu. Dolayısıyla dev marka, hem ekonomik olarak daralma yaşayacak hem de istihdam kaybına gidecek.

Rolls-Royce’un ayrıca önümüzdeki 18 ay içerisinde yaklaşık 2 miyar sterlin seviyesinde ek kaynak girişi sağlamak amacıyla bazı varlıklarını satışa çıkarılacağını vurguladı.

Merkezi İspanya’da bulunan ITP Aeroa adlı şirketin de bunlardan birisi olduğunu söyleyelim.

İngiliz yayın kurumu BBC’ye değerlendirmede bulunan Rolls-Royce’un Üst Yöneticisi Warren East ise, talebinin gelecek 5 yıl içerisinde salgın öncesindeki seviyelere ulaşmasının beklenmediğini söyledi.

Rolls-Royce Zarar Etti. Rolls-Royce, yeniden yapılanma süreci kapsamında geçtiğimiz Mayıs ayından itibaren 9 bin kişinin işinin feshedileceğini açıklamıştı. 

Rolls-Royce’un çoğunluğu İngiltere’de olmak üzere küresel operasyonlarında toplam 50 bin kişiye iş olanağı sağlayan dev bir firma olduğunu hatırlatalım. 

Rolls Royce 2019’da Satış Rekoru Kırdı

Rolls-Royce, 1904 yılında Charles Stewart Rolls ve Frederick Henry Royce tarafından kuruldu. Royce, 1884’ten beridir kendi adı altında otomobil üretimi gerçekleştiriyordu.

1907 yılında bir Silver Ghost, Londra ve Glasgow arasında motoru hiç stop edilmeden 27 defa gidip gelmeyi başararak 14.371 mili ardında bırakınca spot ışıkları aracın üstünde yükselmeye başladı.

1911’den bu yana tüm Rolls-Royce’ların ön bölümünü süsleyen ünlü maskot “Spirit of Ecstasy”nin ilk versiyonlarına “Whisper” adı veriliyordu.

Phantom VIII haricinde, Ghost, Dawn, Phantom Drophead, Wraith, Phantom Coupe ve son olarak markanın ilk SUV’si Cullinan ile Rolls-Royce altın çağlarını yaşıyor.

Rolls-Royce modellerinin her birinin son yan çizgisini tek bir kişi boyuyor. ve halen İngiltere’de tamamen elde birleştiriliyor.

Bugüne kadar üretilmiş Rolls-Royce modellerinin yüzde 65’i halen kullanımdayken, dünyanın her yerine servis verme güvencesi de veriliyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu