Rolls RoyceHaberlerYeni Araba Modelleri

Rolls-Royce’dan Kişiye Özel Yeni Koleksiyon

Kişiye özel otomobil anlayışını en üst seviyeye çıkaran “Wraith Luminary” koleksiyonu ile tüm otomobil severleri bir kez daha kendine hayran bırakmayı başardı.

Rolls Royce’un yeni koleksiyonu yalnızca 55 adet araçtan oluşacak şekilde planlandı. Muhteşem koleksiyonda yer alan, yüksek standartlarda özellikler taşıyan motorlu Bespoke baş yapıtları, Rolls-Royce’un tasarım ekibi şekillendirdi.

Rolls-Royce Motor Cars Ceo’su Torsten Müller-Ötvös, yeni koleksiyonlarını anlatırken, ”Markamız değişen trendlerden ve etkilerden ilham alıyor” diyerek söze başladı ve gençleşen Rolls-Royce’un dünyada yeni nesil sürücüleri markaya çekmede büyük başarı gösterdiğine vurgu yaptı. Bu başarının saf lüksün yenilikçi ifadelerine yansıdığını da ifade eden CEO Müller-Ötvös, ”Wraith Luminary”in çarpıcı bir koleksiyon olduğuna dikkat çekti. Rolls-Royce markasının öncü ve izlenebilir el işçiliğiyle lüksü zirveye taşıdığını söyleyen CEO, “Bu koleksiyon gerçekten de dünyayı ışıklandırıyor” dedi.

55 araçtan oluşan özel koleksiyon, bir ilke de imza atıyor. Dünyada ilk kez bir otomobilde kullanılan ışıklı ahşap paneller, bu 55 otomobili daha da benzersiz kılıyor. Otomobillerin iç tasarımında ise kabin içine entegre edilmiş paslanmaz çelik el dokuması kumaş, şıklığı ve kaliteyi arttıran bir diğer özellik olarak dikkat çekiyor. Canlı atmosfer duygusu, zengin bakır tonlarıyla güçlendirilmiş gri metal parçacıklardan oluşan Sunburst grisi metalik boya ile daha da vurgulanıyor.

Rolls-Royce’ün yeni koleksiyonun en belirleyici özelliklerinden biri Çek Cumhuriyeti’nden geliyor. Çek Cumhuriyeti ormanlarında yetişen Tudor meşesinin keresteleri ilk kez aydınlatılmış olarak kullanılıyor ve araçlara renk derinliği kazandırıyor. Yıldızların takım yıldızına dahil edilmesiyle de otomobilin tavanı ışıltılı bir gecede görülen gökyüzüne dönüyor, böylece yolculara benzersiz bir ışık gösterisi sunuluyor. Eşsiz Tudor meşesi kaplamasına grift şekilli tasarımla nüfuz eden 176’lık lenslerin ışığı, kayan yıldızlar gibi ışıldayan büyüleyici desenler ortaya çıkarıyor. Ödüllü Rolls-Royce Starlight tavanı kontrolleri ile bağlantılı 15 metrekarelik iç kabinin kaplaması, tek bir tuşla aydınlanıyor.

Rolls-Royce, dinamik görünümüyle yıllara meydan okuyor ve lüksün zirvesinde olmayı sürdürüyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu