Haberler

Sahibinden.com’da Yeni Yılın İlk Üç Ayında Hangi Otomobiller Tercih Edildi


Sahibinden.com üzerinden yapılan satışlarda yeni yılın ilk üç ayında en çok hangi tür arabaların tercih edildiği açıklandı. İlk 3 ayda renk olarak en çok beyaz otomobiller tercih edilirken; manuel vitesli otomobiller de en çok tercih edilen otomobiller arasında yerini aldı. 

Yeni yılın ilk üç ayında sahibinden.com üzerinden oluşturulan tüm ilanların yaklaşık yüzde 19’unu vasıta ilanları oluşturdu. Sahibinden.com adlı sitede vasıta araç ilanlarına en çok bakan ilin İstanbul olduğu açıklandı. Satın alımlarda ise en çok beyaz renk tercih edildi.

Sahibinden.com verilerine göre 1 Ocak 2017 – 31 Mart 2017 tarihleri arasında vasıta ilanlarında en çok payı yüzde 68 ile otomobil ilanları aldı. Otomobil ilanlarından sonra sitede en çok ilana sahip araçlar ise yüzde 12’lik oranla Minivan-Van-Panelvan, yüzde 7’lik oranla da ticari araç ilanları oldu.

Model olarak en çok 2012 modeller terchi edilirken, yakıt tipi olarak ise en çok benzin ve LPG tercih edildi. İlanları en çok inceleyen şehirler ise sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Bursa olarak sıralandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu