HaberlerCitroenFoto Galeri

Sahra Çölünü Geçen Citroen Golden Scarab Yeniden Üretildi

Citroen CEO’su Linda Jackson yapmış olduğu değerlendirmede şunları söyledi; “Golden Scarab’ın yeniden üretilmiş olması Citroen’in 100. yıl dönümü kutlamalarına tamamen yeni bir boyut kazandırıyor. Bu, André Citroen’in takdir edeceği bir proje olurdu. Golden Scarab’ın birebir orijinal replikasının üretilmesi gibi önemli bir projenin her aşamasına destek vermekten gurur duyuyoruz. 100 yıllık süre iki aracın mimarlarının tamamen farklı olmasını sağlasa da, onlara aynı tutku yön veriyor.”

Citroen’in yarı paletli Golden Scarab modeli Sahra Çölü’nden 1922 yılında geçmişti. Bu unvana sahip ilk ve tek araç olan Golden Scarab 2016 yılında yeniden üretim projesine girdi. Eğitim için 160 mühendislik öğrencisi ve 40 öğretmen tarafından başlatılan projenin, teknik, finansal ve lojistik sorumluluğunu Citroen aldı.

Golden Scarab, haziran ayında Citroen’in 100. yıl dönümü sergisinde yerini alacak. 19 – 21 Temmuz 2019 tarihleri arasında la Ferté Vidame’de gerçekleşecek olan “Yüzyılın Sürüşü” etkinliğinde yer alacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu