2020 Model ArabalarAraba VideolarıElektrikli ArabalarFoto GaleriHaberlerHibrit OtomobillerSeatSUVYeni Araba Modelleri

SEAT Cupra Formentor 2020 Yılında Yollarda Olacak

SEAT, Mart ayında tekrar Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterime yakın tasarımla ortaya çıkan Formentor coupe SUV’un piyasaya sürülmesiyle 2020’de yeni bir Cupra performansı göreceğiz.

Formentor, gücünü çift debriyajlı bir DSG aktarımı yoluyla besleyen 242 bhp üreten bir hibrit güç aktarma organından alıyor. Aktarma organları için tam özellikler henüz tahliye edilecek, ama biz aynı plug-in hibrid kurulum olacak tahmin ediyoruz.

CUPRA Formentor, 245 beygirlik 1.5 litrelik TSI motoruyla karbon emisyonlarını ve yakıt tüketimini azaltacak.

Cupra, Formentor’un WLTP verileri uyarınca saf 50 km yani yaklaşık 30 mil süreye kadar elektrik gücünde kalacağı iddiası geldi. Aktarma organları ayrıca dört tekerlekten çekiş kurulumuna işaret eden diferansiyel kilidine sahip olacak.

Formentor

Formentor

Formentor

Formentor

Kabin içerisinde yer alan dijital sürücü ekranı ve multimedya ekranı modern tasarıma sahip. Koyu ağırlıklı renkle kahverenginin uyumu göze hitap ediyor. Tampon ve difuzor tasarımı diğer crossover modellerine benzerlik göstermiyor.

Cupra, benzinli ve elektrikli motorla gelecek olan Formentor hakkında çok detay vermezken, 241 bg üretim olduğunu ve bu gücün çift kavramalı otomatik şanzıman aracılığıyla olacağını ifade ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu