HaberlerSeat

Seat Leon Üçüncü Nesli İle Parlıyor

Seat Leon üçüncü nesli ile parlıyor… Beş yıldan daha kısa bir süredir üçüncü nesli ile yollarda olan Seat Leon, model bazında en çok satış rakamına ulaşan nesil olarak ön plana çıkıyor.

Beş yıldan biraz daha kısa br süredir yollarda olan üçüncü nesil Seat Leon, satış bazında önceki nesilleri sollayarak büyük bir başarının altına imza attı. Üçüncü nesli ile Seat Leon 682.567 adet satış rakamına ulaşmayı başardı.

Genel Toplamda En Çok Satan Kompakt Model

Seat Leon yollara ilk kez 199 yılında çıkmıştı. Piyasaya çıktığından bu yana genel toplamda Seat tarihinin en çok satış rakamına ulaşan kompakt model özelliği olan bu modelin üçüncü nesli, tüm Leon nesilleri arasında en çok satan model olmayı da başardı. Seat Leon, ilk neslinin piyasaya çıkış tarihi olan 1999 yılından bu yana toplamda 1 milyon 893 bin 279 adet satış rakamına ulaşmayı başardı.

Seat Leon’un bu başarısı ile ilgili görüşlerini paylaşan Seat Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Wayne Griffiths, “Üçüncü nesil Leon, Seat için kritik bir dönüm noktası ve şirketin dönüşümünde temel itici güçlerden bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Bu, en çok satış rakamına ulaşan modelimiz ve bu nesilde ilk kez seriye eklediğimiz başarılı station versiyonu ile filo satışlarımızda da büyük bir ivme yakaladı.” şeklinde görüş bildirdi.

Avrupa En Önemli Pazarı

Seat Leon modelinin elde ettiği bu başarıda en büyük rolü Avrupa pazarı oynuyor. Nitekim Seat Leon modelinin en satış satış yakaladığı ülkeler Almanya, İspanya ve İngiltere oldu. Şu ana kadar ki Seat Leon satışlarının % 30.7’si, filo satışlarında da kilit bir role sahip station versiyondan oluştu. Seat Leon modelinin üçüncü nesli ise 2012 yılında resmi olarak tanıtılmış ve yollara çıktığı tarihten bu yana, Seat’ın filo satışlarının yüzde 90 artmasında büyük bir pay sahibi olmıştı.

Seat Leon, Ibiza, Ateca ve yeni yollara çıkmaya hazırlanan Arona ile birlikte markanın tarihindeki en büyük ürün atağını oluşturuyor ve Seat’ın genel otomobil satış rakamları bu yıl şimdiden yüzde 13’lük bir artış gösterme başarısı yakaladı.

2017 SEAT LEON MODELİNİN DETAYLI ANALİZİ İÇİN TIKLAYINIZ 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu