HaberlerSeatYeni Araba Modelleri

Seat Yeni Leon Cupra R Modelini Duyurdu

Seat, uzun süren spekülasyonların ardından müjdeyi verdi. Üretimi sınırlı sayıda yapılacak olan bu model 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Seat standında sergileniyor olacak.

Seat, uzun bir süredir hakkında süren spekülasyonların ardından Yeni Leon Cupra R modelini resmen duyurdu!.. Eyylül ayında kapılarını ziyaretçilere açacak olan 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan bu model ile birlikte Seat tarihinin en güçlü yol otomobilinin tanıtımı yapılmış olacak. Seat markasının tarihi açıdan da bu yönden bir önemi olan bu model 6 ileri şanzıman ile 310 hp güç, 6 ileri vitesli DSG otomatik şanzıman ile birlikte 300 HP güç üretebilme kapasitesine sahip olacak. Yeni Cupra R modelinde bu araç şanzımanlar ile gücünü ön tekerleklere gönderecek.

2017 Seat Leon Cupra R
2017 Seat Leon Cupra R

Bildiğimiz standart Leon ve son Cupra modeline kıyasla ”R” eklentisinin bir hayli yüksek avantajları olacak. Diğer bahsi geçen iki modele kıyasla bu yeni modelde Adaptif süspansiyon sistemi, Brembo frenler ve yeni egzoz sistemi gibi değişiklikler yapılan eklentiler arasında yer alacak.

Genel hatlarıyla inceleyecek olursak da bu modelin gövdesinde ön ve arka spoylerlar, marşpiyeller ve arka difüzörde karbon fiber detaylara yer verildi. Bunlara ek olarak sınırlı sayıda üretilecek bu modeli has jant renkleri kullanılıyor. Hava girişlerinin geniş bırakılması ise bu modeli standart Cupra modelinden farklılaştıran özelliklerden bir tanesi olarak öne çıkıyor.

İç Mekandan Fotoğraflar Paylaşılmadı

Seat resmi yetkilileri tarafından Yeni Seat Leon Cupra R modelinin iç mekanını yansıtan hiçbir görsel henüz paylaşılmadı. Ancak buna rağmen tanıtımına çok az bir süre kala iç mekana dair ufak detaylar da ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre bu modelin iç kabininde alkantara döşemelere ve karbon fiber detaylara yer verileceği öğrenildi.

Yeni Seat Leon Cupra R modeli yalnızca 799 adet üretilecek.

2017 SEAT LEON ÖZELLİKLERİ

SEAT LEON ÜÇÜNCÜ NESLİ İLE PARLIYOR

2017 SEAT LEON CUPRA TÜRKİYE’DE NE ZAMAN PİYASAYA ÇIKIYOR?

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu