HaberlerSeatYeni Araba Modelleri

SEAT’ın Yeni SUV Modelinin Adı Belli Oldu

SEAT markasının yeni SUV modelinin adı belli oldu. Bu yeni modelin adı SEAT markasının tutkunları tarafından belirlendi.

SEAT markasının sosyal medyadaki takipçileri markanın yeni çıkaracağı SUV modelinin adını belirledi. Markanın sosyal medya üzerinden yaptığı ankete yaklaşık olarak 146 binden fazla kişi katılım gösterdi. Anket neticesinde en çok beğenilen ad Tarraco oldu. 2018 yılının son çeyreğinde resmi tanıtımının yapılması beklenen Yeni SEAT Tarraco SUV modelinin Türkiye pazarında 2019 yılının ikinci yarısı itibarıyla boy göstermesi öngörülüyor.

Markanın Üçüncü SUV Modeli Olacak

SEAT markasının üçüncü SUV modelinin adı böylelikle sosyal medya üzerinde belirlenmiş oldu. NTV tarafından yapılan habere göre ankete katılan 146 bin civarındaki kişi 134 farklı ülkeden katılım gösterdi. #SEATseekingName (SEAT ismini arıyor) hashtagi ile yayınlanan anket farklı aşamalardan oluştu ve niyahetinde markanın yeni SUV modelinin adı kesin olarak Tarraco oldu.

Adı Antik Kentten Geliyor

SEAT markasının yeni SUV modelinin adı Tarraco adlı antik kentten geliyor. Söz konusu kent antik dönemde İspanya’nın en önemli şehirlerinden bir tanesiydi ve Roma İmparatorluğu döneminde Tarraco olarak adlandırılmaya başlandı. Günümüzde ise bu şehir Tarragona olarak adlandırılıyor. Bu şehir 2000 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine girmişti.

SUV Ürün Gamı Genişliyor

Yeni SEAT Tarraco SUV modeli ile birlikte marka bu segmentteki ürün gamını genişletmiş olacak. Markanın SUV segmentindeki Ateca ve Arona gibi modellerin ardından 7 kapasiteli olarak gelecek.

DİĞER SEAT HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu