HaberlerSkoda

Skoda Fabia’dan Büyük Başarı

Skoda Fabia modelinden büyük bir başarı geldi. Skoda Fabia, ilk çıktığından bu yana toplamda 1 milyon 135 bin kilometreyi sorunsuz olarak tamamladı.

Çek otomotiv üreticisi Skoda, bugün en çok ilgi toplayan modellerinden bir tanesi olan Fabia’yı 1999 yılında tanıtmıştı. Yollara çıkışından kısa bir süre sonra Fabia, birbirinden farklı kasa tipleri ile büyük beğeni toplamış ve popüler olmaya başlamıştı. Bugünse aradan geçen 18 yılın ardından sahip olduğu mirası ile tüm jenerasyonlarıyla dünyanın her noktasında gördüğümüz bir model haline geldi.

Onca Geçen Zamana Rağmen Hala Sorunsuz

Skoda Fabia model araç sahipleri, bugün Fabia modellerini hala sorunsuz bir şekilde günlük işlerinde, seyahatlerinde kullanmaya devam ediyorlar. Sahip olduğu mirası ile birçok otomobilseverin gözdesi olan Fabia modeli çıkardığı her yeni jenerasyonla da büyük ilgi görüyor.

Fabia’nın ne kadar sorunsuz bir şekilde iyi performans ortaya koyduğunu gösteren son kişi ise Peter Kirchhoff adlı bir Fabia tutkunu oldu. Nitekim Peter Kirchhoff, 2000 yılı içerisinde satın aldığı Fabia model otomobili ile toplamda 1 milyon 135 bin kilometre yol aldı. Kirchhoff,  bu modeli satın alalı 17 yıl olmasına rağmen ve oldukça düzenli bir şekilde kullanmasına rağmen hala eskitemedi. Nitekim bu modeli hiçbir sorun olmadan 17 yıldır kullanmaya devam ediyor. Fabia modeli ile 750 bininci kilometresini İtalya’nın Stelvio bölgeside tamamlayan Kirchhoff, 800 bininci kilometresini Roma’da tamamlamıştı. 950 bininci kilometresini Londra’da tamamlayan bu model 1 milyonuncu kilometresini ise Çek Cumhuriyeti’nin Mlada Boleslav’daki Skoda Müze’sinde tamamlamıştı.

Aşık olduğu Fabia modeli ile Avrupa’nın birçok noktasına seyahat eden Peter Kirchhoff son olarak bu araç ile 1 milyon 135 bin kilometreyi geri bıraktı. Bununla yetinmeyen Kirchhoff kendisiyle yaşlanan ama hala sağlam olan Fabia modeli ile yeni rekorlar peşinde koşmayı devam ettirecek. Nitekim Kirchhoff’un bundan sonraki hedefi bu araç ile 1.234.567 kilometreyi tamamlamak olacak.

Hala Neredeyse Fabrikadan Çıktığı Gibi

Onca kat edilen yola ve onca geçen zamana rağmen hem teknik olarak hem de görsel olarak hala fabrikadan çıktığı gibi görünen Fabia, Skoda markasının dayanıklılığını gözler önüne serer nitelikte duruyor.

DİĞER SKODA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu