2019 Model ArabalarHaberlerSkodaYeni Araba Modelleri

Skoda Scala Kamuflajlı Olarak İlk Kez Görüntülendi

2019’un ilk yarısında üretime girecek olan Scala’nın örtüsü yavaş yavaş kalkıyor. Yeni Skoda modeli Rapid’in yerini alacak. Geliştirme süreci hala devam eden otomobil kamuflajlı da olsa görüldü ve teknik detayları geldi.

Beş farklı motor seçeneğiyle gelecek Scala’nın motorları turbo şarjlı ve direkt enjeksiyonlu, ayrıca durdur/başlat sistemi, partikül filtresi, enerji geri kazanımlı frenlerle donatılmış. Benzin, dizel motor seçeneklerinin yanında gazlı motor seçeneğiyle de gelecek. 1.0 litre üç silindirli motor 88 bg, 1.5 litre dört silindirli ise 147 bg güç çıkışı taşıyacak.

Otomobilde LED farlar ve arka lambalar, dinamik süspansiyon ve Volkswagen Grubu’ndan aktif ve pasif güvenlik sistemleri bulunuyor.

Scala Volkswagen Golf’ten biraz daha kısa ve dar olacak. 4362 mm x 1793 mm boyutlarındaki modelin 2649 mm uzunluğunda aks mesafesi 1471 mm yüksekliğe sahip. Otomobilin iç mekan boyutları Octavia ile benzerlik taşıyor ve sınıfının en büyük bagaj kapasitelerinden birisini sunuyor. Arka koltuklar yerindeyken 467 litre olan bagaj kapasitesi, koltuklar katlandığında 1410 litreye kadar çıkıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu