GündemHaberlerSkodaTeknoloji

Skoda Sound Analyser – Skoda Akıllı Telefon Uygulaması Geliştirdi – Nasıl Çalışıyor?

Skoda Sound Analyser yapay zekayla çalışan yeni bir hizmet.

Skoda, teknolojiyi otomotiv alanıyla birleştirerek yeni bir akıllı telefon uygulaması geliştirdi.

Skoda Sound Analyser, dijitalleşmeyi otomobillere aktaran Skoda’nın yeni uygulaması. Satış Sonrası alanındaki dijitalleşmesinin bir adımı olarak öne çıkıyor.

Skoda Enyaq iV Çıktı – Tasarım ve Özellikleri İnceleyin

Skoda, yapay zeka hizmetleriyle müşteri deneyimi ileriye taşımak istiyor.

ŠKODA BT Başkanı Klaus Blüm: “ŠKODA’da, müşterilerimiz için tüm değer zinciri boyunca süreçleri, ürünleri ve hizmetleri sürekli olarak kapsamlı bir şekilde dijitalleştirmeye çalışıyoruz. Yeniliklerin potansiyelini erkenden fark edebilmek, hızlı bir şekilde geliştirebilmek ve akıllıca kullanabilmek için, yeni dijitalleştirme projelerini ortaklaşa uygulamak için uzman departmanlarla sürekli olarak işbirliği yapıyoruz.” dedi.

ŠKODA AUTO Satış Sonrası Müdürü Stanislav Pekař: “Ses Analizcisi, satış sonrası açısından bile Skoda’da dijitalleşmenin yaratabileceği yeni fırsatların en iyi örneğidir. Müşterilerimize daha da kişiselleştirilmiş bir hizmet sunmak ve böylece müşteri deneyimini daha da iyileştirmek için sürekli olarak yapay zeka teknolojilerini kullanmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Türkiye’de de denenmeye başlayan “Sound Analyser” uygulaması, toplam 14 ülkede olmak üzere 254 serviste test ediliyor.

Programın Çalışma Mantığı

Sound Analyser isimli uygulama, aracın sesini dinleyerek ve yapay zekayı kullanarak otomobildeki sorunun nedeninin tespit ediyor.

“Sound Analyzer” uygulaması teknisyenleri bilgilendirmek için yapay zekayı kullanıyor. Aracın durumunu güvenilir, açık ve hızlı bir şekilde paylaşıyor.

Hassas ses kayıtlarıyla yapılan ses analizi bir tutarsızlık tespit ettiğinde bunu çözüm için bir algoritma kullanıyor.

Uygulama, yazılım, direksiyon sistemi, klima kompresörü ve doğrudan vites kutusundaki (DSG) debriyajlar dahil olmak üzere yüzde 90’lık bir doğrulukla on modeli tanıyabiliyor.

Onarım süresi kısaltılarak müşteri memnuniyetini arttırılması hedefleniyor.

Skoda Sound Analyser uygulamasıyla Skoda memnuniyeti arttırmak istiyor.

Akıllı telefon uygulaması Haziran 2019’dan bu yana Almanya, Rusya, Avusturya ve Fransa dahil 14 ülkede deneniyor. Pilot projeye toplam 245 ŠKODA bayisi katılıyor.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu