Foto GaleriSkodaYeni Araba Modelleri

Skoda’dan Otonom Sürüş Teknolojili Elektrikli Araç: Skoda Vision E

Çek otomobil üreticisi Skoda, otonom sürüş teknolojisine sahip ilk elektrikli modeli olan Vision E modeli ortaya çıktı.

Skoda Vision E bir SUV modeli olup tamamen elektrikli bir konsepttir. Resmi tanıtımı 19 Nisan’da Şangay Otomobil Fuarı’nda yapılacak otomobile dair ipuçları veren ilk fotoğraflar resmi tanıtıma az bir vakit kala ortaya çıktı. Skoda, yeni Vision E modelinin tasarımına dair ipuçları veren fotoğrafları paylaşmanın yanı sıra ayrıca aracın teknik özellikler hakkında da belli başlı detayları paylaştı.

skoda vision e 3

Yeni Skoda Vision E, 5 kapı Coupe formunda SUV modeli olarak karşımıza çıkıyor. Vision E  4.645 milimetre uzunluk, 1.917 milimetre genişlik ve 1.550 milimetre yükseklik ölçülerine sahip. Kodiaq Coupe modeliyle tasarım olarak kimi benzerlikler taşısa da ön ve arka tasarımında kendi karakteristik özelliklerini belli ediyor. Skoda yetkilileri Vision 5 modelinin kokpitiyle ilgili herhangi bir görsel paylaşmazken kokpit bölümüyle ilgi oldukça iddiali olduklarını belirttiler.

Skoda vision e 2
Vision E, paylaşılan kısıtlı bilgiler ışığında tasarım konusunda oldukça iddiali gözüküyor ancak iddiası teknik altyapı ve donanımları da kapsıyor. Üçüncü seviye otonom sürüş teknolojisini barındıracak Vision E, Skoda tarihinin oldukça önemli bir modeli olarak kayıtlara geçecek. Aracın sahip olduğ iki elektrik motoru var ve 300 beygirlik güce sahip. Saatte yaptığı maksimum hız ise 180 km. Skoda, bu elektrikli modeli için kullandığı lityum-iyon yapısında bataryalar tek şarjda 500 kilometre menzil imkanı verecek. Vision E ayrıca yoğun trafik ve otobanlarda kendi kendini kontrol edebilecek seviyeye sahip olacak.

Güncelleme: Otonom sürüş teknolojili Skoda Vision E modelinin Şangay’da yapılacak tanıtımından evvel iç mekanına dair detaylar da belli olmaya başladı. Farklı bir vizyonla tasarımı yapılarak karakteristik özellikler kazandırılan Skoda Vision E modelinin iç kabinindeki teknolojik özellikleri ve tasarımı hakkındaki yazıyı okumak için TIKLAYINIZ.

SKODA VISION E FOTO GALERİ

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu