Araba MarkalarıHaberler

Slovakya’nın Uçan Otomobili: Aeromobil

Teknoloji dünyasından her gün bir yenilik meydana geliyor. Gelişen ve değişen araba sistemleri de bu etkilerden nasibini almakta. İlginç ve sıradışı bir haber olarak gündeme gelen durum ise uçan araba modeli.

Slovakya’da geliştirilen uçan otomobil modeli Aeromobil, 20 Nisan’da Monaco’da görücüye çıktı. Aeromobil adlı araç ile hem karada hem de hava da ulaşım sağlayabilecek. Bu durum düşünüldüğünde maddi olarak yüksek bir aşamada olsa da hayaliyle bile yetinmek isteyenlere güzel bir haber olarak geldi.

Spor görünümlü araç iki kişilik olarak tasarlandı. Oto pilot teknolojisi ve olası bir tahliye durumu için iki tane paraşüt bulunan uçan araçta her şey düşünülmüş durumda. Slovakya merkezli bir şirket, 20 yılı aşkın bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan Aeromobil için bu yıl içinde ön sipariş almaya başlayacağını da bu gelişimi mutlulukla karşılayan ve araca sahip olmak isteyenlere duyurdu.  Menzili 875 kilometre olan aracın saatte ulaşabildiği maksimum hızı 200 kilometre kara da ise 160 kilometre olarak açıklandı. Boşken aracın ağırlığı 450 kilo iken boyutları da 1600 ve 6000 mm olarak açıklandı. 2 kişilik olan aracın fiyatı ise henüz belli olmadı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu