Haberler2022 Model ArabalarElektrikli ArabalarSmartSUVYeni Araba Modelleri

Smart’tan İlk Elektrikli SUV Konsepti Geliyor

Smart Elektrikli SUV modeline geçiş yapmaya hazırlanıyor. Talepler doğrultusunda daha büyük otomobiller üretmeyi amaçlayan Smart, küçük otomobillerin üretiminden de vazgeçiyor.

2019 yılında Smart markasını yürütmek için birleşen Çinli Geely ile Daimler, yeni SUV projesi ile kullanıcıların taleplerini karşılamayı amaçlıyor. Bu noktada SUV konseptinin ilk teaser görselleri belli oldu. 2021 yılı bitmeden tanıtılması beklenen otomobilin görselleri, Mercedes-Benz tasarım şefi Gorden Wagener tarafından oluşturuldu.

Üstten görünümlü olarak paylaşılan aracın fotoğrafında, aracın güncel Smart modellerine göre daha büyük boyutları olduğu net bir şekilde görülüyor. MINI Countryman segmentinde olacağı söylenen Smart Elektrikli SUV, müşterilerin taleplerine yönelik üretildiği için yüksek satış grafiğine sahip olması bekleniyor.

Smart Elektrikli SUV Modelinin Güç Ünitesi

Smart Elektrikli SUV modelinin güç ünitesi hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Fakat bu araç hakkında bilinen bir nokta; Geely imzalı SEA platformundan yükseltilerek üretilecek. Bu altyapı ile gelecek yıllarda Volvo modelinin de üretilmesi bekleniyor.

3 Elektrik motoruna imkan veren araçta 800 Volt destekleyen iskelet sistemi mevcut. Ayrıca NEDC normlarından edinilen bilgiye göre 692 km’ye kadar menzil sunabilen mimariden çıkması planan Smart’ın bu değerlerden daha aşağıda olabileceği de tahmin ediliyor.

  • 800 Volt destekleyen iskelet sistemi
  • 600-700 kadar menzil

Yeni Smart Elektrikli SUV modelinin adı henüz belli değil. Münih’te düzenlenecek olan 2021 IAA platformunda sergilenecek olan ve 2022 yılı içerisinde Avrupa ile Çin pazarlarında satışa sunulacak olan üretim modelinin yeni tasarım dili görülebilecek. Smart markasının bu planının nasıl ses getireceği de merakla bekleniyor.

Premium Hissiyatlı Smart SUV

2022 yılında satışa sunulmaya başlayacak olan Smart SUV, yeni bir platform üzerinde geliştirilmeye devam edecek. Bir başka SUV modelinin takip edeceği bu aracın küçük kasaları artık yeteri kadar ilgi görmemekte. Bu sebeple müşterilerin Premium hissetmesini sağlamak adına tüm imkanları kullanmayı planlayan marka, büyük boyutlarda modeller oluşturacaktır.

Önümüzde yıllar içerisinde Çin’deki hedeflerine ulaşmak isteyen marka, kullandığı yeni teknolojiler ile de rakiplerini geride bırakacağa benziyor. Bu aracın fiyatları hakkında ise henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu