En Çok Okunan HaberlerHaberlerÖne Çıkan YazılarYeni Araba Modelleri

Spor Arabalar

Bu haberimizde sizler için en güzel spor arabalar ve ucuz spor araba fiyatları adı altında bir yazı hazırladık.

Birçok otomobilsever spor arabalar ile ilgili büyük tutkuya sahip ancak fiyatlarından ötürü en güzel spor arabalar birçok kişiye uzak seçenek olarak gözüküyor. Biz de sizler için en güzel spor arabalar ile ucuz spor araba fiyatlarını bir araya getirdik. Birçok tek kapılı spor araba modellerini 100 bin TL’ye kadar fiyatla satın alabilirsiniz. Dolayısıyla doğru ve yeterli bir araştırma yapıldığı takdirde bütçenizi biraz zorlasa da görece ucuz spor araba modellerine sahip olmak imkansız değil. Nitekim üst segmentte yer alan hızlı spor araba modellerinin yanında orta alt sınıf spor araba modelleri de piyasada yer alıyor. Bu doğrultuda biz de sizler için ucuz spor araba fiyatları ve diğer spor arabalar ile ilgili bir haber derlemek istedik.

Aşağıda yer alan ucuz spor araba fiyatları listesinde bulunan bazı spor araba modellerini şimdiye kadar duymamış bile olabilirsiniz. Çünkü tek kapı spor araba modelleri ya fazla satış performansı gösterememiştir ya da üretici firma kısıtlı sayıda üretim yapmıştır. Listemizde yer alan tüm spor araba modellerini piyasada 100 bin TL ve altında fiyatlar ile bulabilirsiniz!.. Şimdi gelin hep birlikte ucuz spor araba fiyatları ile dikkat çeken ve en güzel spor arabalar kategorisine koyabileceğimiz spor araba modellerini inceleyelim!..

1) 1999 HONDA S200 SPOR ARABA MODELİ

Honda S200 spor araba modeli özellikle bu segmenti takip eden otomobil tutkunlarının en çok sevdiği spor araba modelleri arasında yer alıyor. Tasarımı birçok spor araba modeline kıyasla bir hayli farklı duruyor. Japon otomotiv devi Honda tarafından 1999 yılında üretimine başlanan bu modelin üretimi 2009 yılında sonlandırılmıştı. ‘Halk tipi Ferrari’ sıfatını taşıyan bu model bu lakabını hem kaliteli hem de uygun fiyata üretilmesinden alıyor. Öte yandan görüldüğü üzere üretimi her ne kadar 2009 yılında sonlandırılmış olunsa da günümüzde bile sanki yeni bir spor araba modeli izlenimi verebiliyor.

1999 Honda S200 Spor Araba Modeli
1999 Honda S200 Spor Araba Modeli

Küçük ama güçlü ve çevik bir görünüme sahip olan bu model standart olarak 17 inç büyüklüğündeki jantlara sahip. Lastiklerin çamurluğa yakın konumlandırılması ve daha sert süspansiyon sistemi üst düzey yol tutuşu sağlıyor. Kaputunun altında 2.0 litrelik motor seçeneği ile sunulan bu model 240 beygir güç üretme kapasitesine sahip. 208 Nm tork üretebilen bu model 0-100 km/s hızlanmasını ise 6.2 saniyede tamamlayabiliyor. Performansı oldukça iyi olan bu spor araba modelinin maksimum olarak çıkabildiği hız seviyesi ise 240 km/s olarak açıklanmıştı. Ucuz spor araba fiyatları arasında yer alan bu modeli farklı fiyat skalalarında edinebilirsiniz.

2) 2005 BMW 645i SPOR ARABA MODELİ

Birçok otomobilsever bu modeli 2003 yılında yollara çıkan versiyonu ile anımsıyar ancak bu model 1976 yılından bu yana yollara çıkan spor araba modelleri arasında yer alıyor. Bu model özellikle tasarım olarak büyük ve geniş gövdesi ile güçlü ve sportif bir görünüm ortaya koyuyor. Nitekim bu model spor araba tutkunlarının hala en çok sevdiği spor otomobil modelleri arasında yer alıyor.

2005 BMW 645i Spor Araba Modeli
2005 BMW 645i Spor Araba Modeli

18 inç jantlar ile sunulan bu modelin arka kısmı ve geniş tampon yapısı oldukça şık bir görünüm kazandırıyor. Özellikle bagajın çıkıntılı olarak tasarlanması araca ayrı bir hava kattı. BMW 645i modelinin kaputunun altında 4398 litre hacme sahip motor seçeneğine yer verildi. 333 beygir güç üretme kapasitesine sahip bu ünite 450 Nm tork üretebilmektedir. BMW 645i spor araba modeli kaputunun altındaki güçlü motor ile 0-100 km/s hızlanmasını 6.2 saniyede tamamlayabilirken maksimum olarak 250 km/s hıza kadar çıkabilmektedir. Bu modeldeki ünite 6 ileri otomatik şanzıman ile kombine edildi. Tıpkı 1999 Honda S200 spor araba modelinde olduğu gibi hem en güzel spor arabalar arasında yer alan bu model ucuz spor araba fiyatları arasında yer alıyor. Piyasada bu modelin donanımına ve diğer özelliklerine göre BMW 645i modeline 100 bin TL’nin altında bir fiyat ile ulaşabilirsiniz.

3) 2010 MAZDA RX-8 SPOR ARABA MODELİ

Ucuz spor araba fiyatları ve en güzel spor arabalar kategorisine giren bir başka spor otomobil modeli ise 2010 Mazda RX-8 spor araba modelidir. Japon otomobil devi Mazda’nın 2002 yılında üretmeye başladığı bu model o dönem spor araba modelleri arasında en iyi olabilmek adına dönemin yeni nesil teknolojileri ile donatılmıştı. Kasa yapısını genel hatlarıyla incelediğimizde Honda S200 modeli ile benzerlikleri olduğunu söyleyebilriz. Aslında bu modelin hikayesi 1970’li yıllara kadar dayanıyor. Nitekim Japon marka RX serisini 1971 yılında Mazda RX1 modeli ile başlatmış ve RX8 ile günümüze kadar uzandırmış.

2010 Mazda RX-8 Spor Araba Modeli
2010 Mazda RX-8 Spor Araba Modeli

2010 Mazda RX-8 modeli özellikle motor hacminin sunduğu avantaj ve tasarımı ile günümüzde birçok hayrana sahip olan bir model. Benzinli motor seçenekleriyle sunulan bu modelin performans açısından oldukça verimli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Gövde yapısı alüminyum ve plastik parçalardan üretilen bu model normalde iki kapılı spor araba modelleri arasında yer alıyor. Bu modelin kaputunun altında ise 1.3 litrelik Wankel motor seçeneğine yer verildi. 237 beygir üretebilen söz konusu ünite 216 Nm tork üretme kapasitesine sahip. Bu motoru ile 0-100 km/s hızlanmasını 6.5 saniyede tamamlayabilen bu model maksimum olarak 240 km/s hız yapabilmektedir. Listemizde yer alan tüm spor araba modelleri gibi 2010 Mazda RX-8 spor araba modelini piyasada 100 bin TL’nin altında bulabilirsiniz.

4) 2003 BMW M3 SPOR ARABA MODELİ

Türkiye’deki otomobilseverler tarafından pek bilinmese de aslında M3 Spor araba modeli Alman otomotiv devi BMW’nin efsanevi modelleri arasında yer alıyor. 2003 yılı segment özellikleri göz önünde bulundurulduğunda o dönemde yollara çıkan spor araba modellerinde en çok tutulan ve en iyi performans ortaya koyan spor araba modelleri arasında yer alan 2003 BMW M3 oldukça büyük bir ilgili ile karşılaşmıştı. Mercekli far yapısı ve daha geometrik tasarım formları ile dikkat çeken bu modelde krom süslemelerin araca ayrı bir hava kattığını söyleyebiliriz. Araca karşıdan bakıldığında ise M logoları ile 18 inç büyüklüğündeki jantların oldukça şık ve sportif durduğunu söyleyebiliriz.

2003 BMW M3 Spor Araba Modeli
2003 BMW M3 Spor Araba Modeli

Bagaj kapağına oturtulan rüzgarlık ise modele agresif bir boyut kazandırmış. Öte yandan ‘L’ forma sahip stop farları ile difüzörde yer alan dört egzoz çıkışı ise aracın kaputunun altında nasıl bir motor seçeneğinin bizleri beklediğine dair ipuçları barındırıyor. Alman marka dönemin en iyi performans ortaya koyan motorlarından bir tanesini bu efsanevi spor araba modeli için geliştirmişti. 2003 BMW M3 spor araba modelinin kaputunun altında 3.2 litrelik motor seçeneği bulunuyor. 343 beygir güç üretme kapasitesine sahip bu 6 silindirli motor 365 Nm tork üretme kapasitesine sahip. Dönemin segmentinde en iyi performans ortaya koyan motor seçenekleri arasında yer alan bu ünite ile BMW M3 modeli 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 5.2 saniyede tamamlayabiliyor. Günümüzün segment şartlarını düşündüğümüzde bile oldukça iyi bir değer olan 5.2 saniyenin o dönem büyük ses getirdiğini tahmin etmek çok da zor değil. Efsanevi spor arabalar kategorisine giren bu modelin motor seçeneği 6 ileri otomatik SMG şanzıman ile kombine edildi. En güzel spor arabalar arasında yer alan bu model 100 bin TL altı fiyatı ile en ucuz spor araba fiyatları kategorisinde yer alıyor.

5) 2008 ALFA ROMEO BRERA-SPIDER SPOR ARABA MODELİ

İtalyan otomotiv devi Alfa Romeo markasının spor araba modelleri arasında yer alan 2008 Alfa Romeo Brera-Spider modellerinin tanıtımı ilk defa 2005 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılmıştı. Fuarda tanıtımı yapılan spor arabalar arasında en çok dikkat çekenler arasında yer alan bu iki model dönemin yeni nesil teknolojileri ve güçlü motor seçenekleri ile donatılmıştı. Her iki modele de 2008 yılında cam tavan ve daha güçlü motor seçenekleri eklenmişti. Birçok otorite tarafından bu iki model tasarım açısından günümüze kadar üretilen Alfa Romeo modelleri arasında en iyileri olarak sivriliyor. Tasarımında bir İtalyan dokunuşunun kesin bir şekilde hissedildiği bu spor araba modelleri 17 inç büyüklüğe sahip ve farklı desenler ile tasarlanan jantları ile daha şık bir görünüme sahip. Tasarımı aracın oldukça hızlı olduğu yönünde bir izlenim veriyor.

2008 Alfa Romeo Brera Spor Araba Modeli
2008 Alfa Romeo Brera Spor Araba Modeli

İtalyan markanın bu göz alıcı spor araba modellerinin kaputunun altında ise hem dizel hem de benzinli motor seçeneklerine yer verildi. Benzinli tarafta 2.2 litrelik JTS benzinli ünite 185 beygir güç üretirken 230 Nm tork üretme kapasitesine sahip. 2.2 litrelik bu motor seçeneği ile 0-100 km/s hızlanması 8.6 saniyede tamamlanabiliyor. Benzinli tarafta sunulan bir başka motor seçeneği en güçlü motor seçeneği olarak ön plana çıkıyor. 3.2 litrelik bu ünite 260 beygir güç ve 322 Nm tork üretebilme kapasitesine sahip. Alfa Romeo Brera modeli kaputunun altındaki söz konusu bu ünite sayesinde 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 7.2 saniyede tamamlayabiliyor. Bu motor ile ayrıca maksimum olarak 240 km/s hız yapılabiliyor. Öte yandan dizel kanadında ise tek opsiyon olarak 2.4 litrelik JTD dizel motor seçeneği sunuluyor. Bu motor 200 beygir güç üretme kapasitesine sahipken 400 Nm tork üretebiliyor. Bu motor seçeneğine sahip Alfa Romeo Brera ve Spider spor araba modelleri 0-100 km/s hızlanmasını 8.3 saniyede tamamlayabiliyor. Alfa Romeo markasının bu şık spor araba modelleri listemizde yer alan diğer spor araba modellerinde olduğu gibi en güzel spor arabalar arasında yer alıp ucuz spor araba fiyatları tutkunlarını cezbediyor.

6) 2005 BMW 645i SPOR ARABA MODELİ

bmw

BMW 6 SerisiBöbrek tipi ızgaraları ve değişmeyen far ve tampon yapısı ile diğerlerinden ayrılıyor. Gövde genişliğiyle de spor araba severlerin ve spor araba modelleri arasında fiyat performans oranına göre satın alma yapmak isteyenlerin favorileri arasına girmeyi başarıyor. Değişmeyenlerin arasında olup, far ve tampon yapısı diğer modellerden ayrılıyordu. 6 serisi Hamann ve Prior Desing gibi modifiye garajlarından da geçmiş bir modeldir.

645i, uzun burun yapısı ile spor araba gruplarında en büyüklerden biri olabilir. BMW 6.45 Cİ modelinde jantlar standart olarak 18 inç olarak gelmektedir.

V8 motorun aktarımının 6 ileri otomatik şanzıman ile yapıldığı BMW’nin 6.45 Cİ modelinde 4398 litre hacimli motor kullanılmıştır..45’in 0-100 km hızlanması 6.2 saniye çıkan model 333 beygir güç üreten ünite 450 nm tork sağlayabiliyor. 6 ve maksimum hızı 250 km/h süratle sınırlandırılmış. Ucuz spor araba fiyatları tutkunlarının ilgisini çekeceğini düşünüyoruz.

7) CHRYSLER CROSSFİRE SPOR ARABA MODELİ

Chrysler

2004 yılında üretilen Crossfire Mercedes’in R171 platformunda bulunuyor. ikinci nesil SLK’lar ile aynı bantlarda üretimi yapılmıştır. Chrysler’in en ikonik modellerinden biri olan Crossfire ucuz spor araba fiyatları arasında göze çarpıyor.

Genel görünümü ve kasa yapısı ile Avrupa versiyon 300 C’ler ile büyük benzerlikleri bulunuyor. Spor araba modelleri içindebu alanda far ve ızgara yapılarının aracı ne kadar değiştirdiğini biliyoruz. Crossfire için standart olarak 18 inç-19 inç arasında lastikler koyulmuş. Crossfire’in grafikleri Amerikan tarzındadır. Enstrümanları her ne kadar Mercedes ile ortak olsa da Amerikan tarzdan pek kopmaz.

Crossfire’ın en bilindik ve çıkış motoru olan 3.2L V6 tutulmaktadır. Crossfire’ın motor üniteleri de Mercedes ile ortak imal edilmiştir. Özellikle SRT-6 versiyonu direk olarak AMG’nin yüksek performanslı ünitelerinden alınmış. Sıra dışı bir araca bineceklerini bilsinler.

8) 2010 CİTROEN DS 3 SPOR ARABA MODELİ 

citroen

Citroen DS ilgi çekmeyi fazlasıyla başarmıştı. 2017 DS7 Crossback modeli ile en önemli çıkışlarından birini yapan Citroen’in bünyesinde üretilen ve yeni DS serilerinin ilk modeli olan DS3 spor araba modelleri arasında tek kapı severlerinde gözdesi olmaktadır.

PSA grubu tarafından 2009  yılında tanıtılan DS3 ilk dönemlerde çıkan DS’lerde Citroen logolu üretilmişti. Seriyi belirtmek için kaputun üstünde küçük bir DS işareti konulduğunu görüyoruz. DS otomobillerinin en hoş kısmı profil görünümü. DS3’de camların büyük olması iç mekanı daha geniş gösteriyor ve aracın profilinin yüksek açılı görünmesini sağlıyor. Çamurluk kısımlarının yüksek konumu ve aracın şekline uygun olarak yapılan camları gayet sempatik duruyor.

DS3’lerin ilk çıkış üniteleri 1.6 VTİ motorları 120 Hp güç üretmektedir. Benzinli üniteler 95 Hp’lik 1.4 VTİ motorlusu da düşünülebilir. DS3’ün en güçlü versiyonu olan 2.0L versiyonu da 156 Hp güç üretmektedir. DS3’ün 1.4L ve 1.6L dizel seçenekleri daha cazip fiyatlara sahiptir.

9) 2011 MODEL GENESİS COUPE SPOR ARABA MODELİ

Genesis
Genesis Coupe Amerika menşei olan ve spor araba modelleri içinde ülkemizde oldukça rağbet görüyor. Hyundai Genesis Coupe serisi 2008 yılında piyasalarda gündeme oturmuştu.

Genesis Coupe ucuz araba modellerine en iyi örneklerden birisi. Geniş yapısı ile ağır bir görüntü sergileyen aracın önden görünümü de oldukça göze hitap ediyor. Far grubunun farklılığı, geniş tamponu, ızgarası ile Genesis ağırlığını gösteriyor. Ucuz spor araba fiyatları kollayanların ilgisini çeken bir model.

Motor detayına gelecek olursak, Hyundai ilk olarak Genesis Coupe modelinde 3.8 V6 ünitelerini çıkarttı. Bu motorlar sadece Amerika pazarı içindi. Bizi ilgilendiren motor ünitesi ise 2.0 litre Turbo olan motor. 7 saniyede 100 kilometre hıza çıkabilmekte olan motor, 210 hp güç ve 299 nm tork üretebilen 2.0 litre üniteye sahip. Genesis Coupe’nin maksimum hızı ise 220 km/h dir.

10) 2008 MODEL HONDA TYPE-R SPOR ARABA MODELİ

HONDA

Type-R modeli Honda’nın Civic modelinin yüksek performanslı temsilcisi. Güç gösterisi yapmaktan hoşlananların ilgisini çeken bir canavar.

Type-R, 6.6 saniyede 100 km/h çıkış yapıyor ve maksimum 235 km/h hıza çıkarak yeteneklerini gösteriyor. Honda Type-R 2.0 litre hacminde, 201 beygir güç üretebilen VTEC ünite barındırıyor. Spor araba modelleri baz alındığın performans açısından Type-R’nin eline su dökebilen az araç vardır.

Honda Type-R 7. neslinin geçişi ile Honda muhteşem grafiklerini sergilemiş oldu. İnce ve uzun tasarlanmış far grubu ızgaradan ayrılıyor. Far grubu standart modellerinde bütün duruyor fakat Type-R’da birleştirilmiş. Type-R’yi öndeki Honda amblemi de standart modellerden ayırıyor.

11) 2007 MODEL FORD FOCUS ST SPOR ARABA MODELİ

Ford

Ford’un yeni bir dönem geçişinde çıkarttığı Focus ST, performansı üst düzeye çıkartıldı. Focus ST’nin turuncu rengi ST görüntüsü verir nitelikte oluyor.

Havalandırma ızgarasında farklar olup, far yapısı aynı kalıyor. Focus ST’nin tek kapılı versiyonun olması onu daha sportif gösterirken, jantlar ve ebatları hatcback oluşunu oldukça iyi tamamlıyor.

Focus ST, 6.8 saniyede 0-100 km/h çıkabiliyor, maksimum 241 kilometre hızlara ulaşabilmektedir. Focus II ST modelinde 2.5 litre hacminde ünite kullanılmış. 225 beygir güç üreten ünite, 320 nm tork üretmektedir. Oldukça seri hareketler sergileyen Focus ST, hızlı ve spor araba almayı göze alanlar için cebi yakmayan bir seçenek. Spor araba modelleri merceğinde Ford Focus ST’nin her zaman ayrı bir havası olduğu tartışılmaz.

12) 2014 MODEL KİA PRO CEED GT SPOR ARABA MODELİ

2013 Kia pro Ceed GT

Pro Ceed 2013 yılında üretilen ve Kia’nın yeni tasarım diline hitap eden bir seçki. Orta sınıf spor hatcback olan Pro Ceed 4 ledli ve ayrı sis farıyla sadece kendisine özel olarak yapılmış bu jestlerle Kia’nin gözdesi olduğunu belli ediyor. Spor araba modelleri içinde sadece Kia’nin değil, otomobil meraklılarınında göz bebeği olmayı başarıyor.

Çift çıkış egzoz ve geri vites sis farının bütünlüğü ile ucuz spor araba modelleri arasında dikkat çekici görünüyor. Krom ızgarası ve far grubu göze hoş geliyor. Cam kısımları daha dar işlenen Ceed’in kaporta kısmı sık tutulmuş. 18” standart jantları Pro Ceed’in geniş çamurluklarına fazlasıyla uyum sağlamış.

Pro Ceed GT 1.6 benzin ve dizel olmak üzere iki seçenekte geliyor. Benzinli ünite, 150 beygir güç ve 265 nm tork üretebiliyor. Dizel motor ünitesi 128 beygir güç ve 260 nm tork üretiyor. Ceed GT 7.7 saniyede 100 km hıza çıkabiliyor

1.6 CRDI dizel ünite Pro Ceed GT’yi 11.7 saniyede 100 km hıza çıkartabiliyor. Benzinli ünite maksimum 230 km/h hız yapabiliyorken, dizel ünite 190 km/h sürate çıkabiliyor.

13) 2014 MODEL PEUGEOT RCZ SPOR ARABA MODELİ

peugeot
Tanıtımı 2009 yılında yapılan RCZ, 2010 yılında yollarda görüldü. Toplam 80 ülkede görülen model Amerika’da satışa çıkmadı.
Peugeot tarzı olduğu anlaşılan RCZ sıradışı bir görünüme sahip ve hiçbir modelden esinlenmiş görünmüyor. Tamamen özgün ve çıkış yaptığı yılda “Coupe Of The Year” ödülünü kazanmış olan ödüllü bir spor otomobil. Ayrıca sonraki ödül yarışmalarında 5 kez “En iyi spor araba” ödüllerini aldı. Üstelik ucuz spor araba fiyatları pazarında kendine has üslubuyla da parasına değer bir model olduğunu kanıtlıyor.

8 saniyede 100 km/h kalkış yapan RCZ’nin 1.6 TPH benzinli ve 2.0 HDI dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneği var. 1.6 THP motor 156 hp güç ve 240 nm tork sağlıyor. 217 km/h maksimum hızı.

1.6L seçeneğinin en güçlü versiyonu 200 beygir ve 275 nm tork üretebiliyor. Ayrıca 7.5 saniyede 0’dan 100’e çıkabiliyor.
2.0 HDI dizel; 163 beygir güç ve 340 nm tork üretiyor. Dizel üünitenin 8.2 saniyede 100 km/h hızlanma değeri vardır.

14) 2008 MODEL MERCEDES SLK 200 SPOR ARABA MODELİ

Mercedes

SLK’nın ön kısmı diğer Mercedes modellerden biraz daha farklı yapıda. Kaputun orta kısmından gelen kabartma, ızgarayı ikiye bölüyor.

Minyon bir yapıda inşa edilen SLK’nın ızgara bölümünde Mercedes amblemi bulunuyor. Tamponunda sadeliğini koruyan modelin uzunluğu 4.1 metre, genişliği 1.7 metre ve yüksekliği 1.3 metre dir. SLK’nın lastikleri standart olarak 16″ üretilmiştir.

SLK 200 K 1.6 litre motor hacmine ve 184 beygir güce sahiptir. 250 nm tork sağlamaktadır. 7.3 saniyede hızlanan model maksimum 240 km/h hız yapabiliyor.

280, 300, 350 ve 55 AMG olarak 5 farklı motor ünitesi ile üretilen SLK ucuz spor araba fiyatları kapsamında oldukça avantajlı bir seçenek olarak görülüyor.

15) 2013 MODEL MİNİ COOPER JOHN WORKS SPOR ARABA MODELİ


John Cooper Michael Cooper tarafından kurulmuş olan Mini firması, kuruluş misyonunda yarış otomobilleri üretmek olan Mini Cooper performansını asla geride bırakmıyor. Bana kalırsa en güzel spor arabalar arasında yer alıyor.

Çevre tasarım ve ızgara biçimleri değişime uğrayan Mini’lerde ön kısmın klasik yapısını koruduğunu görüyoruz. Mini Cooper’a özel olan 5 hava girişli ve standart versiyonlara nazaran çıkıntılı yapılmış.

Difüzöre verilmiş olan şekil ön tampon ile uyum içinde, egzozlar ise orta hizada konumlandırılmış.

Teknik değerlerde 1.6L hacim üniteler kullanılıyor. John Cooper Wroks modeline de aynı şekilde 1.6 litre mevcut. 218 beygir güç ve 280 Nm tork ürten benzinli motoru tatmin edici değerler aldığını söyleyebiliriz. 224 km/h maksimum hız yapan model 6.9 saniyede 100 km/h sürate ulaşmaktadır.

16) 2006 MODEL MERCEDES CLK 200 SPOR ARABA MODELİ

Mercedes

Mercedes CLK üretim bandında, C serisinin W202 ve W203’lerin altyapısından yararlanılıyor. Ön kısım w210’dan esintiler taşıyor. Kedi gözü farın bu model de olduğunu görüyoruz. CLK oldukça geniş bir altyapıya sahip olarak orta boy coupe modellere göre daha heybetli görünüyor.

Hem coupe hem de cabrio olarak tercih edilebilen modelin gövde yapısının eşit konumlandırıldığını görüyoruz. Jantların ebatı 18” ve standart jantların yanında AMG dizayn seçimi yapılabilir. W209 kasalar 2. Jenerasyon olmakla 100.000 TL altında alınabilecek arabalar arasında yer alıyor.

Teknik özelliklere bakacak olursak, CLK 200’de iki seçenek sunuluyor. 163 hp ve 184 hp güç üreten iki veriyon 1.8 litre hacme sahip motor ünitesi barındırıyor. 184 hp versiyonu çok tercih ediliyor; motor ünitesi 250 Nm tork üretiyor ve 9.1 saniyede 0’dan 100’e çıkıyor.

CLK 200 maksimum hızını 236 km/h ile gösteriyor.

17) 1997 MODEL MİTSUBİSHİ 3000 GT SPOR ARABA MODELİ

Mitsubishi

Mitsubishi 3000 GT efsane modellerden bir tanesi. Japonya’nın Ferrarisi olarak anılan GT Supra modeliyle tasarım anlamında benzerlikler gösteriyor. Mitsubishi 3000 GT 3.0 litre hacme sahip ve 286 ile 320 beygir güç üretimi yapıyor. Turbo destekli olan 320 hp’lik ünite 427 nm tork sağlıyor. 3000 GT’nin hızlanması 5 saniye sürüyor.

18) 2014 MODEL VOLKSWAGEN SCİROCCO SPOR ARABA MODELİ

scirocco

2008 yılında çıkış yapan Scirocco herkesi mest etmişti. Orta sınf spor arabalar içerisindeki en hareketli ve canlı arabalar arasında yer alır. Volkswagen Scirocco stratejisini çok iyi yönetti ve satışları tırmandırmayı başardı.
Tasarım diline baktığımızda, Golf modelinden benzerlikler taşıyor, daralan bir arka yapısı olduğunu görüyoruz. Cam kısımları küçülerek sportif görünüm sağlıyor. Scirocco’da 205/50 R18 standartlarında jantlar bulunuyor. 17” boyutunda jantlara da rastlandığı için boyutu donanıma göre değişiyor.

Kaput içinde 1.4 litre ve 2.0 litre arasında değişen motor var. 1.4 TSI benzinli motoru 160 beygir güce çıkabiliyor. Scirocco 160 hp’lik ünitesi ile 100 km hıza 8 saniyede ulaşıyor. Eğer benzinli motorda en güçlüsünü tercih etmek isterseniz 2.0 TSI karşınıza çıkacaktır. Bu motor ünitesi 220 hp güç ve 350 Nm tork ile karşınızda olacak. Scirocco’yu 6.5 saniyede 100’e çıkartıyor.

Dizel tarafına baktığımızda 2.0 TDI motorlar çıkıyor. 184 hp güce çıktığını görüyoruz. 380 Nm tork güç üretebiliyor. 7.5 saniyede 100’ü görüyor. Bu seçenekleri DSG şanzıman ile birlikte satın alma şansınız vardır. Scirocco’ya genel bir değerlendirme yaptığımızda, performans fiyat olarak mutlu edecek bir araç olduğu rahatlıkla söylenebilir.

19) 2001 MODEL PORSCHE BOXSTER SPOR ARABA MODELİporschePorsche Boxster özellikle 90’lı yıllarda tercih ediliyordu. Boxster serisi 1996 yılında üretime sunuldu ve o jenerasyonda Porsche’nin ilk roadster’i olmuştur.

Boxster’ın 3 farklı benzinli motor ünitesi bulunuyor. Bunların ilki 2.5 litrelik 24 V’lik 220 hp üreten motor ünite. İkincisi 2.7 litre hacimli 220 hp üreten ünite. Son olarak 3.2 litrelik ünitesi bulunuyor. 260 hp güç üreten bu ünite 310 Nm tork üretebiliyor. Hızlanması ise 5.4 saniye olarak ölçülüyor.

20) 2011 MODEL SEAT LEON CUPRA SPOR ARABA MODELİ

Seat

Seat Leon pazarımızda da beğeni kazanıyor ve çok satanlar arasında yerini alıyor. 1998 yılında ilk çıkışını yaptığında Golf MK4 ve Audi A3 modellerinden nemalandığını söyleyebiliriz.

Seat Leon Cupra sportif görünümüyle beğeni kazanıyor. Motorunu yine VW grubu üyesi olan Audi’den alıyor. 2. Nesil Cupra 2.0 litre hacimli TFSI ünite barındırıyor. Bu ünite 240 beygir güç ve 300 Nm tork üretiyor. Cupra 6.4 saniyede 100 km’e rahatlıkla çıkıyor.

Maksimum hızını 240 olarak okuduğumuz güçlü model Leon Cupra’nın fiyatları günümüz şartlarında pek uygun gelmeyebilir.

21) 2002 MODEL TOYOTA CELİCA SPOR ARABA MODELİ 

Toyota Celica modelini 1970 yılında üretime sokmuştur. “Cennet” anlamına gelen Celica T180 5. nesli ile tanımıştık. 1985 yılında önden çekişe geçen model daha seri hale getirildi. Bu değişimde Toyota’nın R serisinin motorları kullanıldı.

Celica’ya yandan bakılınca modifiye uygulamasına uğradığını görüyoruz. Celica yapısı itibariyle tavanı dar ve arkaya geniş bir cam yapısı uzanıyor.

Celica’yı standart şekilde bulursanız fabrika çıkışı 205/50 R16 lastik ölçüleri ile alacaksınız. Ancak standart jantları ekstra ayar ve parçalar ile 17”-18” arası yapmak mümkündür.

Celica tek tip motor ünitesi ile üretilmiş bir model olup 1.8L hacimli VVTL-L teknolojik üniteli 192 beygir güç üretiyor. 7.4 saniyede hızlanmasını tamamlıyor. Celica 225 km/h maksimum hız yapıyor. Ağırlığının 1215 kg olduğunu düşünürsek etkileyici bir gösterge.

22) 2006 MODEL RENAULT MEGAN T-SPORT RS SPOR ARABA MODELİ

Megane RS markanın görsel değişimlerinin başladığının da işareti. Megane Sport RS’yi ön kısmından rahatlıkla tanıyabilirsiniz. Far yapısı diğer versiyonları ile aynı olmakla, tamponu düz ve geniştir. Tampon girişleri geniş ve uzundur. Sis farları çıkıntılıdır.
Arka tampon yapısında ön tamponla senkron bir görüntü oluşturmakta. Bölünmüş difüzörün her iki yanına konumlandırılan egzoz çıkışlarından bunu anlamak mümkün.

Motor detaylarına geldiğimizde, Megane Sport RS’nin 2.0 litre hacminde 224 hp’lik bir ünitesi vardır. Megane’yi 6.5 saniyede 100 km hıza çıkartabiliyor. 300 Nm tork güç üretiyor. Renault’un mühendislerinin henüz o yıllardaki performansları Renault’un motorlarının nasıl ünleneceğini göstermiş.

23) 2007 MODEL VOLVO C30 SPOR ARABA MODELİ

Volvo c30 ise 2006 yılında tek kapı olarak üretildi. Kompakt tek kapılı otomobili temsil ediyordu. S40 platformu üzerine üretilen C30’ün ön görüntüsü S40 ile aynı. Krom ızgara çerçevesi benzer fakat aşağı doğru eğimli olduğu için daha çıkıntılı duran tampon karakterine yakın şekilde tasarlanmış.

Volvo C30 profilden daha çok corss bir otomobil görüntüsüne sahip. Çamurluklara verilen dodikler sayesinde A4 Allroad görüntü almış.

5 silindirli araç olan C30, 220 hp güç ve 320 nm tork üretiyor. Maksimum 235 km/h hız yapan model 7.1 saniyede 0-100’ü kat ediyor.

Ayrıca 11 adet motor ünitesi bulunan C30’un en küçük hacimli motoru 1.6L, en büyüğü 2.5L arasında değişmektedir. 1.6L hacimli ünitesi 100 Nm tork güç üretmektedir.

24) 2007 MODEL BMW Z4 SPOR ARABA MODELİ

BMW 2002 yılında Z1, Z3 ve Z8 serilerine dayalı Z4 modelini üretmiştir. BMW spor otomobillerde ürün gamını genişletmek amacı ile Z4 çıkarmıştır. Z4’ün en büyük çıkışı amacı özellikle Z8 Serilerinde yakalamak istediği başarıyı bir türlü yakalayamamış olmasındandır. O yüzden şansını bir de Z4 ile denemek istiyordu. BMW 2001 yılında planlarını kesinleştirerek E85 kod adı ile Z4’ü 2002 yılında yollara çıkarmıştır.

BMW 2002 yılında Z1, Z3 ve Z8 serilerine dayalı olarak Z4 modelini üretiyor. BMW ürün gamını genişletmek ve Z8 serisinde yakalayamadığı başarıyı yakalamak için Z4’ü çıkartmak istiyor. BMW 2001 yılında E85 kodlu z4 ile bu amacını gerçekleştiriyor.

Z4 görünümünde böbrek ızgara yapısı BMW’nin klasik böbrek tasarımlarını hemen belli ediyor. Burun yapısı, dik çizgilerde kullanılan yuvarlak hatlar ve Z4 farklarının altı oval üstü üçgen şeklinde şekillenmesi otomobili farklı bir havaya sokmuş.

Hız sınırı 244 km/h olan Z4 2.0L ve 3.0L olmak üzere iki motor ünitesine sahiptir. 2.0L ünite 150 HP, 2.2L ünite 170 HP, 2.5L ünite 192-218 HP güç üretimi sağlamaktadır.

3.0L ünitesi ise 231 HP güç üretimi yapmaktadır. 3.0L benzinli ünitesi 5.9 saniyede 100 km/h çıkmaktadır.

25) 2012 OPEL ASTRA GTC TURBO SPOR ARABA MODELİ 

opel

Opel Astra 4. Nesil J serisi tek kapı spor modeli GTC birçok parçasını İnsignia OPC’den almıştır. Yani güçlü bir karakter DNA’sı eklenmiştir. Astra, kaput, far ve ızgarayı korumuş.,

Motor yakıt üniteleri benzin ve dizel olarak ikiye ayrılıyor. 1.4L ve 2.0L arasında değişiyor. 1.6L motor ünitesinin özelliklerine bakarsak GTC’nin 1.6 T ünitesi 180 beygir güç ve 230 Nm tork üretiyor.

Astra GTC 220 km/h maksimum hıza ulaşıyor. Turbo besleme gücüyle hareketi gerçekleştiren GTC 8.3 saniyede 100 km/h’ı alıyor.

26) TOYOTA COROLLA SPORT SPOR ARABA MODELİ

toyota

Saklı kalmış tek kapı arabalardan birisine de Corolla T-Sport diyebiliriz. Bu seriler Corolla’nın 6. neslinin hatchback versiyonu ile hayat bulmuştur. Bu aracın Toyota içerisinde ve halk arasında yeri farklıdır. Japon firma T-Sport’u tam olarak hızı ve sağlamlığı seven müşterileri için yaptı! desek yanlış olmayacaktır.

Yine bir tek kapılı modelle karşı karşıyayız. Corolla T-Sport 6. Neslin hatchback versiyonu ile hayat buluyor. T-Sport ve benzer sınıflı araçlar dıştan motora ağırlık veriyor. Otomobilin hız ve sağlam yapısı müşterilere güven veriyor.

T-Sport için 1.8 litre hacimli ünite düşünmüş. Bu üniteden 192 beygir güç ve 180 nm tork değeri elde edilmiş. Corolla T-Sport 8.4 saniyede hızlanıyor ve maksimum 225 km/h süratlere çıkabiliyor.

27) 2008 MODEL VOLKSWAGEN EOS SPOR ARABA MODELİ

volkswagen
Volkswagen’in EOS’u ismini Yunan tanrıçasından alıyor. Golf ve Jetta’nın üstü açık modeli olarak düşünülen E0S gövde panellerinden dolayı bu düşüncede üretilmemiş. Jetta modeline benzeyen ön kısmındaki far ve ızgara aynı düşünülmüş.

EOS’lar genel de benzinli olarak 1.4 ve 2.0 litre, dizel olarakta 2.0 TDI motorlar kullanılmış. 1.4 TSI ünite 122 hp, 2.0 TSI ünite 210 hp güç üretmektedir. 3.2 V6 250 hp’lik versiyonu olsa da, piyasada fazla satışı olan bir motor değildir.

28) 2010 MODEL AUDİ TT SPOR ARABA MODELİ

audi
Audi TT dört çıkışlı egzoz sistemine sahip olan, kamburlaşmış bir eğime sahip spor araba tutkunlarının gözdelerinden olan efsane modellerdendir. Audi TT’nin Quattro modeli 272 beygir güç ve 350 Nm tork üretmektedir. 0’dan 100’e 5.4 saniyede kalkarken son hızı 250 km/h olarak ölçülüyor.

Audi, TT Serilerini ilk olarak 1998 yılında yollara çıkarmıştır. TT serisi spor araba modelleri içindeki prestijini ilk olarak 1998 yılında çıkartıldıktan hemen sonra kazandı. Onca yıl geçmesine rağmen hayran kitlesini korumayı ve arttırmayı başarmıştır.

TT serisi, VW MK serileri platformu üzerinden üretilmektedir.

29) Volvo S60 2018

volvo s60

Volvo S60 yeni süspansiyon sistemi ve tepkimeleriyle çabuk harekete geçiyor Direksiyon sistemi de geliştirilen Volvo S60’da 3 farklı sürüş modu bulunuyor. Model sürüş hızına göre ve yol durumuna göre sürüşünü ayarlayabiliyor.

BMW 3 Serisi rakibi olan otomobilde artık dizel motor olmayacak. Otomobilde güvenlik ve konfor ön planda oluyor. Benzinli ve benzin hibrit seçeneklerinden biri S60 sahibi olmak isteyenlerin tercih edeceği seçeneklerden olacak.

30) Audi Q3 2019

Audi Q3

Audi Q3 kompakt SUV 4 adet yeni motor seçeneğiyle çıktı. Bu 4 yeni motor seçeneğinin 2 adeti 2.0 TFSI turbo benzinli ünitenin farklı güç çıkışlarındaki versiyonu. Diğer 2 adedi de farklı güçlerdeki 2.0 TDI dizel ünite.

Q3’ün motoru 150 beygir güç ve 250 Nm tork üretiyor. Bu versiyon Q3 35 TFSI olarak adlandırılan bu motor 1.5 TSI turbo benzinli ünite oluyor. Bu motor seçeneği, 6 ileri manuel veya 7 ileri çift kavramalı S Tronic otomatik şanzıman ile satın alınabilir.

Otomobilin Genel Özellikleri

5 kişilik bir yapıya sahiptir.
228 beygir gücü üretmektedir.
Maksimum hızı 220 km/s’dir.
0’dan 100’e kadar hızlanması için sadece 6,5 saniye gereklidir.
Bagaj hacmi 530 litre ile 675 litre aralığında değişiyor.

31) Audi A6 Avant 2018

Audi A6 Avant

Audi yenilediği Avant versiyonunu beğeniye sunuyor. Audi pazar payı azalan stationlardan yine de umutlu.

Sürüş güvenliğini en üste çıkartan 39 adet asistan sistemi, sezgisel kullanım özellikli bilgi-eğlence sistemleri ve dinamik dört tekerlekten yönlendirme sistemi bulunuyor. Yeni Audi A6 Avant, ilk etapta 3.0 TDI motor seçeneği ile pazara sunulacak.

32) BMW M2 Competition 2018

m3

M2 Competition’ın 405 HP güç ve 550 Nm tork değerine sahip olan motoru aslında M3 ve M4’te de kullanılan 3.0 litrelik çift turbolu ünitenin modifiye edilmiş bir versiyonu.

Motor, 6 ileri manuel şanzımanla birleşmiş. Eğer opsiyonel yedi ileri çift kavramalı şanzıman seçilirse otomobilin 0-100 hızlanma değeri 4.0 saniyeye iniyor. Standart olarak M2 Competition 4.2 saniyede sıfırdan 100 km/s’ye çıkıyor.

Otomobilin maksimum sürati 250 km/s olarak ölçülüyor.

33) Ford Focus 2018

ford focus 2018
Ford’un kompakt sınıf otomobili yenilendi. Yeni Ford Focus, teknoloji, konfor, sürüş deneyimi ve büyüyen boyutları ile yeni bir çağı müjdeliyor. CUV tasarım hatlarına sahip maceracı Active ve lüks donanım detayları ile ön plana çıkan Vignale serileri ilk defa yeni Focus ile sunulacak.

Yeni Ford Focus’ta 1.0 lt EcoBoost (85, 100, 125 HP) ve yeni 1.5 lt Ecoboost (150, 182 HP) motoru içeriyor. Bu motor altı yıl üst üste sınıfının en iyi motoru ödülüne sahip oldu.

Ford tarafından geliştirilen silindir devre dışı bırakma teknolojisi iki motor seçeneğinde yüksek performans yüksek tasarrufu sağlayacak.

1.5 litre EcoBlue (95, 120 HP) ve 2.0 litre EcoBlue (150 HP) motorlar da dizel tercih edenler için iyi seçenekler olacak.

34) Hyundai Kona Electric 2018

kona

Hyundai, alternatif yakıtlara olan ilgisini artırıyor. 7.6 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlayan otomobil, 300 km’ye yakın menzil sunuyor.

Hyundai 400 kilometre civarlarında bir menzil beklentisi yaratırken, bu menzili 70 kilometre daha ileriye götürerek modeli 470 kilometre yol kat edebilir hale getiriyor. Aynı zamanda Avrupa pazarında tamamen elektrikli olarak sunulacak ilk kompakt SUV olan Hyundai Kona Electric’in diğer teknik değerleri de hiç fena sayılmaz.

35) Hyundai Tucson 2018

tucson

Hyundai Tucson’un şık ve çarpıcı tasarımı ile yüksek aerodinamik kabiliyete sahiptir. Eğimli bir şekilde yükselen ön cam ve alçalarak spoyler’e kadar giden tavan ile Tucson, oldukça düşük bir sürtünme katsayısına sahiptir ve rüzgârdan çok daha az etkilenir. Bu sayede hem yakıt tüketimi düşer hem de ses azaldığı için konfor artar.

Benzinli ve dizel motor seçenekleri ile Tucson, atmosferik ve turbo benzinli motorlarla yüksek beygir gücü sağlarken, turbo dizel motor ile düşük yakıt tüketimi ve yüksek tork sağlar. Araç içerisinde 6 ileri manuel vites bulunuyor.

1.6 GDI (Direkt Enjeksiyon) benzinli motor ile Hyundai Tucson, 132 PS maksimum güç ve 160.8 Nm maksimum tork üretiyor. 4×2 olarak seçeneği ile size ulaşacak olan 1.6 GDI Tucson, şehir dışında 100 kilometre için 6.4 litre yakıt tüketiyor.

36) Jaguar F-Pace SVR 2018

jaguar
Jaguar F-PACE SVR’nin 5,0 litre Supercharged V8 motoru derin, etkileyici bir ses için yarış otomobillerinden ilham alan bir kükremeye sahiptir. Otomobil canlanırken çıkan bu sesi dinlemek oldukça keyif vericidir.

Jaguar F-PACE SVR’nin Yüksek Performans Fren Sistemi özellikle yüksek hızlarda art arda fren yapma durumunda mükemmel zayıflama direnci sayesinde hızlı, hassas bir tepki sunar.

SportShift Vites Seçici seri, manuel vites değiştirme özelliği için basit ve sezgisel bir kullanım sunarak, Jaguar F-PACE SVR’nin sportif doğasına katkıda bulunur.

Tamamen alüminyumdan 550 BG 5,0 litre Supercharged V8 Benzinli motor Jaguar F-PACE SVR’yi şimdiye kadarki en güçlü F-PACE haline getirir.

37) Jaguar I-Pace 2018

Jaguar

Jaguar I-PACE, iki sabit mıknatıslı senkron elektrikli motor ile hareket eder. Formula E yarış otomobili Jaguar I-TYPE’ta bulunan teknolojiye benzer özellikteki bu motorlar, 400 bg güç ve 696 Nm tork üretir.

50 kW DC hızlı şarj cihazıyla Jaguar I-PACE elektrikli performans SUV’u saatte yaklaşık 270km menzil sunar.

Jaguar I-PACE elektrikli araç modeline dışarıdan bakıldığında kompakt boyutlara sahiptir ancak iç bölümü son derece geniştir. Beş tam boyutlu koltuk, yenilikçi saklama alanı, 1.453 litrenin üzerinde büyük çapta arka yükleme alanı ve ön saklama bölmesinde 27 litrelik yer mevcuttur.

38) Mercedes-AMG E53 Coupe/Cabriolet 2018

Mercedes

Mercedes-AMG E53 Coupe’ye dışarıdan baktığınızda karşınızdakinin sıradan, giriş seviyesi bir AMG olduğunu düşünebilirsiniz. Büyük frenleri, görsel güncellemeleri ve diğer detayları ile öyle görünse de E53 Coupe’nin kaputunun altında hafif hibrit bir ünite yer alıyor. Ona eşlik eden ikiz turbolu sıralı altı silindirli motor 429 beygir güç üretiyor.

EQ Boost’lu hafif hibrit düzen bunun üzerine 21 beygir güç daha ekliyor. Bu sayede otomobil 100 km/h hızlanmasını yalnızca 4.3 saniyede tamamlıyor.

39) Mercedes-AMG GT S Roadster 2018

Mercedes

Vites seçeneği 7 ileri otomatik olan bu süper spor model Mercedes GT S Roadster 0-100 km/s hıza 3.7 saniyede ulaşabiliyor. Mercedes AMG ekibi maksimum hızı 309 km/s olarak belirlemiş.GT C’ den daha yavaş olan model GT Roadster’dan daha hızlı bir performans gösteriyor. Spor araba modelleri içinde yeri ayrı olan model 4.0 litrelik çift turbo V8 ünite kullanan model, 515 hp güç ve 670 nm tork üretebiliyor.

Mevcut paketler AMG Black Piano, mat karbon fiber ve Exlusive olarak belirleniyor.

40) Mercedes-Benz C-Serisi 2018

Mercedes
Mercedes, güncel C-Serisi’nin dördüncü yılında makyajlandı. Görünümü yenilenen otomobilin ön farları ve stop lambalarında yeni dokunuşlar bulunuyor. Yeni C-Serisi, klasik, spor ve progresif adlı üç farklı ekran stiline sahip olacak.

Ön tamponlar da yeniden tasarlanırken, renk seçenekleri de geliştirilmiş. İç mekânda da bazı yenilikler yapılmış. Temel modelde iki kutuplu klasik bir gösterge paneli bulunuyor. Spor araba modelleri için mercedes her zaman örnek ve öncü olmaya devam ediyor.

Tam dijital göstergelerin olduğu 5.5 inçlik renkli ekran yer alıyor. Yeni C-Serisi, sürücüye desteği sunan ve öncekinden daha yüksek bir etkin güvenlik standardı sağlayan en yeni sürüş yardım sistemlerine sahip.

41) Toyota Yaris GRMN 2018

toyota

Toyota Yaris GRMN 2018, 1.8 litrelik kompresörlü motoru ile 212 HP güç ve 250 Nm tork üretiyor. Maksimum hız ise 230 km/s ile sınırlandırılan Toyota Yaris GRMN 2018 6.3 saniyede 0-100 km/s arasını alıyor.

BAZ FİYAT: 26,295 £
MOTORSüperşarjlı 1.8 litre, I4
ŞANZIMAN6 ileri manuel
ÇEKİŞ TİPİÖnden çekiş
MOTOR GÜCÜ212 bg @ 6,800 d/d | 250 Nm @ 4,800 d/d
0-100 KM/S: 6.4 saniye
MAKSİMUM HIZ230 km/s (sınırlı)
YAKIT TÜKETİMİ7.5 l / 100 km | 170 g CO2 / km
KOLTUK KAPASİTESİ5
BAGAJ HACMİ286 litre

42) Opel Corsa GSi 2018
Opel Corsa GSi

Opel Corsa OPC’nin şasisini kullanırken Recaro koltuklarla sportif bir hava katıyor. 150 HP’lik 1.4 lt’lik turbo bir motor görüyoruz. 0-100 km/s hızlanmasını 9 saniyenin altında tamamlıyor.

43) Audi Q8 2018

audi Q8
Audi yeni Q8 ile Range Rover Sport’a rakip olacak. 3.0 litrelik benzinli ve dizel motor seçenekleri ile donatılan Q8, BMW X6 ve Mercedes-Benz GLE Coupe de dahil olmak üzere rekabete hazır. Q8, Q7’e göre daha kısa ama iç hacimde ve kokpitte arzulanan genişliği sunuyor.

Q8’in bagaj hacmi, Q7’nin 770 litresine karşılık 650 litre ve 1755 litreye kadar genişletilebiliyor.

Q8, 55 TFSI’da 340 HP benzinli, 50 TDI’da ise 286 HP (600 Nm) dizel motor olam kzüere 3.0 litrelik iki motor seçeneğine sahip. 0-100 km/s hızlanması 6.3 saniyede görülüyor. Dizelde yedi, benzinlide ise sekiz ileri S tronic şanzıman bulunacak. 231 HP’lik 3.0 litrelik V6 motor (45 TDI) da lansmandan kısa bir süre sonra Q8’de yer bulacak.

44) BMW X4 2018

bmw

Yeni model eskisinden 8.0 cm daha uzun ve 4.0 cm daha geniş olurken, yüksekliği aynı kalacak. Aracın aks aralığı ise eski modele göre 5.0 cm daha geniş olacak.

BMW X4 en güzel spor arabalardan biri olan abisine göre 50 kg daha hafif ve ağırlık merkezi daha alçakta. Bu sayede ağırlık dağılımı yarı yarıya verilerek eşitlenmiş.

M40i 0’dan 100 km/s hıza 4.8 saniyede çıkacak. BMW X4 dünya genelinde 184 HP’den 360 HP’ye kadar değişen üç adet benzinli ve dört adet dizel motor ile satışa sunulacak.

45) Bugatti Chiron Sport 2019

bugatti

Andy Wallace’ın sürücü koltuğunda olduğu Chiron Sport prototipi 490.48 kilometre ile bir hız rekoru kırdı. Bugatti Veyron modeliyle de benzer hız denemelerinin yapılmasına aşinayız.

Gövdesinin altında 1.500 beygir güç üreten 8.0 litre W16 motora sahip olan Bugatti Chiron Sport standart modelden 25 santimetre daha uzun olduğu için aerodinamik yapılanmayı daha da arttırmış.

Super Sport adlı özel bir versiyona bırakacağı söylentileri de var. 500 kilometrelik hız denemesinin eski model ve yeni model arasında da bir rekabete dönüşeceğini söylemek mümkün olabilir. Bu canavar en güzel spor arabaların zirvesinde olsa yeridir.

46) Maserati Levante Trofeo 2018

maserati

Maserati’nin en lüks SUVu olan Levante Trofeo’nun 3.9 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlamasını sağlıyor. Q4 akıllı dört tekerlekten çekiş yapan araç, 3.8 litrelik çift turbolu V8 motora sahip. Spor araba modellerinin en süratlilerinden olan Trofeo, maksimum hızı 300 km/s’ olan bu araç 590 HP güç ve 730 Nm tork üretiyor. Ağırlık dağılımı yarı yarıya eşitleniyor ve önde çift salıncaklı, arkada ise çok kollu bir süspansiyon sistemi bulunuyor. Maseratinin benzinli motorları İtalya’nın Maranello şehrinde Ferrari tarafından üretilen V8 üniteye sahip.

47) Audi RS7 Sportback 

audi

A1 citycarver ve Q3 Sportback’e, Yeni RS 6 Avant’tan markanın Formula E’deki temsilcisi yenilenmiş FE06’ya kadar birçok model Audi IAA Frankfurt Otomobil Fuarı’na hazırlanıyor.

600 beygir güç ve 800 Nm tork üreten hafif hibrit destekli 4.0 litrelik V8 motoru olan RS7, 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 3.6 saniyede yapıyor. RS7 Sportback’in maksimum hızlanması 305 km/s sürüyor.

Audi RS7 Sportback ilk kez bu fuarda tanıtılacak. AI: TRAIL ve yüksek performanslı ünite de yer alan RS7 ile birlikte A4 ve  Q7’nin yeni versiyonlarından, A1 citycarver ve Q3 Sportback’e, Yeni RS 6 Avant’tan markanın Formula E’deki temsilcisi yenilenmiş FE06’ya kadar birçok model ilk kez gösterilecek.

48) Ford Puma Titanyum X 

ford

125 PS’lik versiyon 5,4 lt/100 km yakıt tüketiyor ve 124 gr/km CO2 emisyon salım değeri sunuyor. 155 PS’lik versiyon ise 5,6 lt/100 km yakıt tüketiyor ve 127 gr/km CO2 emisyon değeri taşıyor. BISG’nin sisteme kazandırdığı 50 Nm tork sayesinde benzinli motorun yakıt verimliliği WLTP normuna göre yüzde 9 iyileşme gösteriyor.

Yeni Ford Puma Dur-kalk özelliğine sahip. Uyarlanabilir Hız Sabitleme Sistemi, Trafik İşareti Tanımlama Sistemi ve Şerit Ortalama Sistemi de sunuluyor. Yaya Algılama özelliğine sahip Çarpışma Önleme sistemi yola yakın, yol üzerinde veya yoldan karşıya geçmek üzere olan insanları algılıyor ve olası çarpışmayı önlemek veya etkisini azaltmak üzere sürücüye yardımcı oluyor.

49) Peugeot 508 Hybrid

Peugeot

Yeni Peugeot 508 Hybrid ve 508 SW Hybrid; orta seviyede bir donanım paketi olan Allure, daha dinamik bir karakter sergileyen GT Line ve yeni standart Alcantara Greval Grey döşemeleriyle ürün gamının en üstünde yer alan GT olmak üzere üç farklı donanım paketiyle geliyor.

11.8kWh kapasiteli batarya WLTP normuna göre sedanda 54 km(1) ve SW versiyonunda 52 km(4) tamamen elektrikli sürüş menzili sunuyor. Wallbox’ta şarj 1 saat 45 dakikadan az sürerken, 6,6 kW, 32A şarj imkanı isteğe bağlı olarak mevcut bulunuyor.

Spor araba modelleri içindeki hybrid versiyonlardan olan Peugeot EMP2 (Verimli Modüler Platform) platform sayesinde güç aktarma organlarının yanı sıra bataryalar da alandan taviz vermeden yerleştirildi.

50) Yeni Volkswagen ID.3

Volkswagen

ID.3, 330, 420 ve 530 km menzile sahip üç farklı batarya seçeneğiyle satışa sunulacak. Sıra dışı şarj kapasitesi sayesinde otomobil, 100 kW DC şarj gücü ile 27 dakikada yüzde 80’e kadar dolum sağlayabiliyor ve bu şarjla 290 km yol yapabiliyor. Volkswagen, modelin bataryası için sekiz yıl ve 160 bin kilometre garantisi de sunuyor.

Sıra dışı şarj kapasitesi sayesinde 100 kW DC şarj gücü ile 27 dakikada % 80’e kadar doluyor. Bu şarjla 290 km yol yapabiliyor.

Volkswagen’in ilk üstü açık modeli olan Yeni T-Roc Cabriolet, markanın Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda (IAA) ilk kez sergiliyor.. Etkileyici dış tasarımı, SUV modellerin karakteristik özelliği olan yüksek koltuk oturumu, esneklik ve yüksek sürüş keyfiyle başarılı bir kombinasyon olarak sunuyor.

51) Ferrari 812 GTS

ferrari

Ferrari 812 GTS’in 6.5 litrelik bir V12 motora sahip. Motor 800 beygir güç ve 718 Nm tork ile sınıfında lider. Motor ön bölmede yer alıyor.  0’dan 100 kilometre hıza yaklaşık 3 saniyede ulaşıyor. 8.3 saniyede ise 200 km/s hızı buluyor. Ferrari 812 GTS’in maksimum hızı 340 km/s. En güzel spor arabalardan birisi olduğu hiç şüphesiz.

812 GTS F60’ı Son olarak önümüzdeki bahar aylarında yollarda olması beklenen özel otomobilin fiyatının henüz belli olmadığını belirtelim.

Koltukların arkasında bulunan yalıtım perdesi indirilerek senfonik motor sesinin kokpite dolmasına izin veriyor. Böylece eşsiz makinenin motorunun heybetini duyabiliyorsunuz.

52) Mitsubishi L200

l200

Mitsubishi Motors Türkiye, Eylül 2019 itibarıyla Avrupa ve Türkiye’de de satışa sunulan 6.nesil yeni L200 pick-up’ın basın lansmanını 10 Eylül’de İspanya’nın Malaga şehrinde gerçekleştirdi. L200, güçlü pick-up algısını modern görünüm kazanarak sportif fizike büründürüyor.L200 dinamizmi, dayanıklılığı, sağlamlılığıyla  ve Elmas Beyaz, Bakır Turuncu, Grafit Gri ve Opak Kırmızı renk seçenekleriyle müşterilerinin tüm zevklerine hitap ediyor. Hem cross hem de spor araba fitliğinde görünen model yeni nesil pick-up modellerinin öncüsü.

Tam zamanlı “Super Select 4WD II” dört tekerlekten çekiş sistemi, “Off Road” modu, “Yokuş İniş Kontrolü” sistemi ve yeni iç tasarım özellikleriyle 4×4 pick-up sınıfını yeniden belirliyor.

53) BMW Concept 4

bmw

BMW’nin Frankfurt Otomobil Fuarı’ndaki en büyük sürprizi olan BMW Concept 4, BMW’ye özgü ızgara tasarımı ile BMW 328 ve BMW 3.0 CSi gibi klasiklere atıfla markanın köklü geçmişinden yararlanıyor. Keskin çizgiler, güçlü oyuntulara sahip yüzeyler ve daha dinamik bir etki yaratan oranlar otomobile atletiklik ve etkileyicilik kazandırıyor. Gergin kaput, akan tavan çizgisi ve kısa çıkıntılar ve uzun dingil mesafesi dinamik bir coupé modelinin önemli unsurlarını oluşturuyor.

54) BMW X6 Vantablack

bmw

Yeni BMW X6, BMW X modellerinin çevikliğini ve çok yönlülüğünü her zamankinden daha etkileyici bir hale getirmeyi başarıyor. Keskin çizgiler, güçlü oyuntulara sahip yüzeyler ve daha dinamik bir etki yaratan oranlar otomobilin dış yüzeyine atletik ve etkileyici bir görünüm kazandırıyor.

Üretimine Kasım 2019’da başlanacak BMW X6’nın dört farklı motor seçeneği olacak. Benzinli V8 motor ve 6 silindirli dizel motorla gelecek model ayrıca renkleri %96,96 soğuran dünyanın en siyah rengi olan “Vantablack” özelliğiyle dünyada bir ilk olmayı başararak en güzel spor arabalar arasında fark yaratacak.

Vantablack ışığı içinden hapsettiği için iki boyutlu olarak yansıyor. Ortaya çıkan illüzyon etkisiyle Yeni BMW X6’nın harika bir görselliğe kavuşuyor.

55) Discovery Sport

land rover

Land Rover maceraya kaldığı yerden devam ediyor. Yeni Discovery Sport showroomlarda görülebilecek ve test sürüşü yapılabilecek.

Mild hibrit özelliği ile donatılan Model 100 km’de ortalama 5.5 litre benzin tüketiyor. Model Türkiye’de 2.0 litre hacminde 180 bg’lik dizel ve aracın hızlanma kabiliyetini arttıran, çevreye duyarlı MHEV teknolojisini de barındıran 150 beygirlik motor seçenekleriyle satışa sunulacak.

Ground View sistemi, 180 derece açılı bir ön kamera ile otomobilin kör noktalarında kalan kaldırım ya da yüksek çıkıntıları görebiliyor.

Yeni Discovery Sport, S, SE, HSE, R-Dynamic S, R-Dynamic SE ve R-Dynamic HSE olmak üzere 6 farklı donanım seçeneği ve 522.918 TL’den başlayan fiyatlarla tercih edilebilecek. Fiyat her ne kadar yüksek olsa da en güzel spor arabalar arasında yerini alacak görünüyor.

Şerit Takip Asistanı, Acil Durum Freni ve Sürücü Yorgunluk Takip Monitörü de güvenlik seçenekleri arasında yer alıyor. Land Rover’ın genlerinden gelen off-road kabiliyetini de koruyan araç, 600 milimetrelik su birikintilerinden rahatlıkla geçebiliyor. Direksiyon destekli Adaptif Hız Sabitleme sistemi ile şeridi ortalayarak yol alabilen Yeni Discovery Sport, aynı zamanda öndeki araçla da mesafesini otomatik olarak ayarlıyor.

56) Renault Captur 2020

Renault

Renault Captur, geçen temmuz ayında tanıtılmıştı. Frankfurt Otomobil Fuar’ında da nihayet görücüye çıktı.

İttifakın meyvesi olan yeni modular platform ile birlikte, araç artık ünite seçenekleri anlamında da artık çok daha zengin. Hibrit ve E-TECH plug-in olmak üzere elektrikli ünitelerinde yer alacağı aracın ülkemizde de görücüye çıkacağını söyleyebiliriz.

Renault Grubu Tasarım Direktörü Laurens van den Acker, “Yeni Captur ile modelin en iyi özelliklerini koruduk ve daha da iyileştirdik. Ayrıca Captur artık daha fazla kişiselleştirilebiliyor. Renault için, yolculuk deneyim kalitesi mutlak bir öncelik. Daha fazla kalite, daha fazla teknoloji, daha fazla SUV: Yeni Captur hem %100 Captur, hem daha fazlası…“ şeklinde konuşmuştu.

57) Yeni Land Rover Defender 2019

land rover

Land Rover’ın efsanevi modeli Land Rover Defender, yeni jenerasyonu ile Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya tanıtımını gerçekleştirdi.

Yeni Defender, S, SE, HSE, First Edition ve Defender X olmak üzere 5 farklı donanım seçeneğine sahip olacak. Yeni Defender, dört farklı Aksesuar Paketi ile daha önce hiçbir Land Rover modelinde sunulmadığı kadar çok seçenek ile kişiselleştirebilecek.

4 silindirli benzinli motor ile P300 versiyonu ve 6 silindirli benzinli motor ile yarı hibrit teknolojisini birleştiren P400 versiyonu sunulan seçenekler arasında yer alıyor.

Gelişmiş benzinli ve daha temiz dizel motor seçenekleri, Yeni Defender’ın her ortam için güç, kontrol ve verime sahip olmasını sağlarken, %100 elektrikli olarak ilerleme özelliği de bulunan şarj edilebilir hibrit elektrikli araç (PHEV) versiyonu da önümüzdeki yıldan itibaren motor seçenekleri arasındaki yerini alacak.

58) 2020 Isuzu D-Max

isuzu
19 Ekim’de Tayland’da satışa çıkacak yepyeni 2020 Isuzu D-Max, daha büyük ızgara, U biçimli imzalı şık iki LED far ve şık bir ön tampon sayesinde tüm cephelerde önemli değişiklikler getiriyor.  4×4 versiyonuyla oldukça agresif görünüyor.
İçeride, üçüncü nesil D-Max, piyano tuşlarına sahip V-şekilli bir orta konsol, Apple CarPlay ve Android Auto destekli 9 inç bir multimedya ekranı, öncekine kıyasla daha modern ve teknolojik 4.2 inç dijital bir gösterge panosu ve çok fonksiyonlu direksiyon ile geliyor. Ayrıca, kazalarda yaralanmaları önleyecek şekilde tasarlanmış yeni ön koltuklarla daha konforlu arka koltuklar dikkat çekiyor. Yeni spor araba modeli hem şehir içinde hem de arazi de son derece memnun edecek bir güçte.
2020 Isuzu D-Max, iki farklı çift turbo ve dört silindirli dizel motorla gelecek. 1.9 litrelik giriş seviyesi motor (RZ4E) 150 PS (148 HP) güç çıkışı ve 350 Nm tork üretiyor.
https://www.youtube.com/watch?v=1bKH6TUJAi4
İkinci seçenek, 190 PS (187 HP) güç çıkışı ve 450 Nm tork sağlayan 3.0 litrelik bir motor (4JJ3). Daha büyük olan motor, önceki sürümden 13 HP ve 20 Nm daha fazla güç çıkışı ve tork sunuyor.
isuzu
Kazalarda yaralanmaları önleyecek yeni tasarım koltukları, apple carplay ve android auto destekli 9 inçlik ekranı, piyano tuşlarına sahip V şekilli orta konsolu ile oldukça zengin ve kaliteli bir kabine sahip.

Ucuz spor araba fiyatları ile ön plana çıkan en güzel spor arabaların yer aldığı listemiz düzenli olarak güncellenecektir. Takipte kalın!.. Aşağıda yer alan linklerden en ucuz sıfır araba modelleri, yeni elektrikli ve hibrit araba modelleri ve 2018-2019’da çıkacak araba modellerinin özellikleri ve fiyat bilgileri ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

EN UCUZ SIFIR ARABA MODELLERİ

YENİ ELEKTRİKLİ VE HİBRİT ARABA FİYATLARI – ÖZELLİKLERİ

2018’DE ÇIKACAK ARABALAR: ÖZELLİKLERİ VE FİYATI

2019’DA ÇIKACAK ARABALAR: ÖZELLİKLERİ VE FİYATLARI

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı