HaberlerSuzuki

Suzuki Vitara Türkiye’de Segmentinin En Çok Satan Modeli Oldu

SUV segmentinin dünya genelinde en çok beğenilen modelleri arasında yer alan Suzuki Vitara 2017 yılını Türkiye pazarında büyük bir başarı ile tamamladı.

Bilindiği üzere hem dünya genelinde hem de dünyaya paralel olarak Türkiye pazarında SUV segmentinin ağırlığı giderek artmaya başladı ve yollarda her geçen gün daha çok SUV model araç görmeye başladık. Otomotiv devleri de bu doğrultuda bu segmente yaptığı yatırımları arttırıyor. Bundan dolayı Suzuki markasının en iyi SUV modeli olan Vitara marka için büyük önem arz ediyor. Suzuki’nin efsanevi SUV modeli olarak nitelendirilen Vitara 2017 yılında hem sunduğu özellikler hem de fiyatı ile Türkiye pazarında en çok satan SUV modeli olma özelliğini kazandı. Gerçekten de bu modelin özelliklerine ve SUV segmentinde yer alan güçlü rakiplerinin fiyatlarıyla karşılaştırıp baktığımızda modelin başarı sırrı ortaya çıkıyor.

Kompakt niteliğe ve yüksek kabiliyete sahip olan Suzuki Vitara 2016 yılında büyük ölçüde kendisini yenilemiş ve müşterilerinin karşısına yeni nesil teknolojileri, konfor ve güvenlik donanımları ve şık tasarımıyla çıkmıştı. 2017 yılı boyunca Türkiye pazarında 3 bin 924 adet satış yaparak en çok satan SUV modeli olma başarısı gösteren bu modelin kaputunun altında 1,6 litrelik 120 HP gücündeki yeni DDIS dizel motoru sunuluyor. Bu motor 6 ileri otomatik şanzıman ve 4×4 Allgrip çekiş sistemi ile sunuluyor. Bu motor 100 km’de ortalama olarak yalnızca 4.5 litrelik yakıt tüketerek oldukça yüksek yakıt tasarrufu sağlıyor. Öte yandan bu özelliklerinin yanı sıra segmentinde yer alan diğer modellerin fiyatlarıyla karşılaştırıldığında oldukça makul bir fiyata satılan bu modelin başarısını sürdürmesi bekleniyor.

 

SUZUKI VITARA İLE İLGİLİ DİĞER HABERLER

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu