Haberler

Taşıt Tanıma Sistemleri ile Tasarruf Edin

Taşıt Tanıma Sistemleri ile Yakıttan Tasarruf Edin. Araç kullanımı, bireylerde olduğu kadar işletmelerde de olmazsa olmazlar arasındadır. Türkiye’deki orta ve küçük ölçekli işletmeler de, rekabet güçlerini ve hızlarını artırabilmek için araç filolarını her geçen gün büyütmeye devam etmektedir. Büyük araç filoları ile birlikte, akaryakıt giderleri ve bunların kontrol altına alınması da, firmalar için başka bir gündemi beraberinde getiriyor.

Taşıt Tanıma Sistemleri ile Yakıttan Tasarruf Edin

Araç kullanımı, bireylerde olduğu kadar işletmelerde de olmazsa olmazlar arasındadır. Türkiye’deki orta ve küçük ölçekli işletmeler de, rekabet güçlerini ve hızlarını artırabilmek için araç filolarını her geçen gün büyütmeye devam etmektedir. Büyük araç filoları ile birlikte, akaryakıt giderleri ve bunların kontrol altına alınması da, firmalar için başka bir gündemi beraberinde getiriyor.

Taşıt tanıma sistemleri de tam bu noktada işletmelerin en büyük destekçisi olarak hayatı kolaylaştırıyor. İşletmelere finansal yönden ve zaman açısından büyük avantajlar sunan taşıt tanıma sistemleri, akaryakıt giderlerinin takip edilmesi ve kontrol altına alınmasına da büyük olanak sağlar.

Taşıt Tanıma Sistemleri ile Yakıttan Tasarruf Edin. Artan akaryakıt fiyatlarının, işletmelerin en büyük gider kalemlerinden birini oluşturduğu bu dönemlerde, birden fazla araca sahip olan iş yerleri de taşıt tanıma sistemlerini kullanarak, gider kalemlerini daha kontrol edebilir ve yönetilebilir hale getiriyor.

Taşıt Tanıma Sistemlerinin Avantajları

Türkiye’de yaygın akaryakıt istasyonlarının hemen hepsi tarafından müşterilerinin hizmetine sunulan taşıt tanıma sistemleri, araçların plakasına tanımlatılarak kullanıma hazır hale geliyor. Taşıt tanıma sistemleri ile araçların yanlış yakıt alımının önüne geçilirken, hangi istasyondan ne kadarlık yakıt alınmış, bu yakıt ile kaç kilometre yol yapılmış gibi birçok istatistiki bilgi de sistem tarafından kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.

Araçtan İnmeden Yakıt Alma Avantajı

Taşıt tanıma sistemi bulunan araçların şoförleri, yakıt alımını da çok pratik şekilde gerçekleştirir. Yakıt almak için araçtan inmesine gerek yoktur. Taşıt tanıma sisteminin okutulması ile birlikte yakıt dolumu yapılır ve işlem bittikten sonra sürücü hiçbir ödeme işlemi gerçekleştirmeden yolculuğuna devam eder.

Taşıt tanıma sistemi kullanan ticari işletmeler, ödemelerini anlaşma takvimleri gereği belirli periyotlar ile gerçekleştirirler. Ödemeler firmaların taleplerine göre aylık ya da 15 günlük süreler bandında gerçekleştirilebilir. İşletmeler, ödemeyi toplu halde gerçekleştirdiklerinden dolayı, bunu muhasebeleştirmesi de, daha kolay olacaktır.

Yanlış Akaryakıt Kullanımına Son

Taşıt Tanıma Sistemleri ile Yakıttan Tasarruf Edin. Türkiye genelinde en yaygın bayi ağına sahip akaryakıt istasyonlarından olan Opet, müşterilerinin hizmetine sunduğu Opet Otobil ile, Türkiye’nin her yerindeki Opet’lerden ve Sunpet’lerden otomatik olarak akaryakıt alımı imkanı tanıyor. https://opetotobilci.com üzerinden kayıt yaptırıp, aracınızda Otobil kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Kullanıcılarından tam not alan Otobil, filolardaki araçların toplam akaryakıt tüketimlerini, bu tüketimlerin hangi aralıklar ile yapıldığını ve ortalama tüketim tutarına ilişkin bilgileri raporlar halinde sunar.

Taşıt Tanıma Sistemleri ile Yakıttan Tasarruf Edin. Otobil sistemi, aracınızın hangi ürünü kullandığını bildiği için, yanlış akaryakıt kullanımını ve beraberinde gelecek büyük maddi sorunların önüne geçer. 

Limitlendirme Avantajı ile Fazla Yakıt Tüketiminin Önüne Geçin

Taşıt Tanıma Sistemleri ile Yakıttan Tasarruf Edin. Otobil sayesinde, araçlarınızın ne kadar yakıt tüketmesi gerektiğine de karar verebilirsiniz. Araçlar için belirleyeceğiniz TL ya da litre bazındaki limitlendirmeler sayesinde, fazla ve gereksiz yakıt tüketiminin de önüne geçmiş olacaksınız.

Otobil, tüm akaryakıt alımları için tek bir fatura gönderir ve işletmeler isterlerse ödemelerini bankadan otomatik ödeme talimatı ile yapabilirler. Böylece, muhasebe işlemlerinde kolaylık kazanırsınız ve zamandan da tasarruf edersiniz.  

Otobil’in kullanıcılarına sunduğu diğer avantajlar dünyasının detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu