2022 Model ArabalarAraba FiyatlarıHaberlerTeslaYeni Araba Modelleri

Tesla Cybertruck Gecikecek

Tesla Cybertruck Gecikecek. Tesla Cybertruck’un aslında geçen yıl üretime başlaması planlanıyordu. Fakat Tesla’nın web sitesinden tahmini tarih kaldırıldı.

Tesla Cybertruck Gecikecek

Tesla Cybertruck üretimi, başlangıçta bu yılın sonunda yapılması planlanıyordu fakat 2022 yılına kadar ertelendi.

Cybertruck Tesla’nın, Austin Teksas’taki yeni fabrikasında inşa edilecek ve en iyi üç motorlu konfigürasyonunda 500 milden fazla menzile sahip olacak. 2,9 saniyenin altında 60 mil/saat’e ulaştığı iddia ediliyor.

Tek Motorlu RWD modeli için fiyatlandırma ise 39.900 dolardan başlıyor.

Tesla, 2019’un sonlarında kutulu, kapı durdurucu şeklindeki Cybertruck elektrikli kamyonetini piyasaya sürdüğünde üretimin 2021’in sonlarında başlayacağına söz verdi.

Şimdi ise Tesla’nın web sitesine göre, üretim 2022’ye kadar başlamayacak, bu da Ford’un elektrikli kamyonetinin, F-150 Yıldırım, üretime başlayacak. Şok olduğumuzu söyleyemeyiz.

Her ikisi de 2017’de ortaya çıkan Tesla Roadster ve Semi Truck da henüz üretim görmedi. Cybertruck, Tesla’nın Austin, Teksas’taki yeni fabrikasında üretilecek ve ilk olarak tek motorlu arkadan çekişli ve çift motorlu dört tekerlekten çekişli modellerin gelmesi planlanıyor.

Tesla Cybertruck Gecikecek. Başlangıçta, en iyi üç motorlu, dört tekerlekten çekişli modelin üretimi bir yıl sonra planlanmıştı. Şimdi 2023’e ertelenmesi mümkün.

Tesla, Cybertruck için hala 100 dolarlık iade edilebilir mevduat kabul ediyor. Şirketin web sitesine göre, 250 milden fazla menzil sunduğu ve 6.5 saniyeden daha kısa sürede 60 mil hıza ulaştığı iddia edilen Tek Motorlu RWD modeli için fiyatlandırma 39.900 dolardan başlıyor.

Çift Motorlu AWD modelinin fiyatı 49.900 dolardan başlıyor ve iddia edilen 300 milden fazla bir menzile ve 4.5 saniyenin altında sıfırdan 60 mil / saat’e fırlatmaya sahip. Tesla Cybertruck Gecikecek. Tri Motor, 69.900 dolardan başlayan en pahalı modeldir ve tek bir şarjla 500 milin üzerinde seyahat ettiği ve 2,9 saniyenin altında 60 mil hıza ulaştığı iddia edilmektedir.

Tesla Cybertruck Gecikecek. Üretimi GMC Hummer EV Sürümü 1 elektrikli pikap bu sonbaharda yapılacak ve Rivian R1t Lansman Sürümü elektrikli kamyon, son zamanlarda gecikmeli olsa da, Eylül ayında müşterilere ulaşacak, şirket diyor.

Chevrolet’nin ayrıca 2023 veya 2024’te 400 mil menzile sahip olduğunu iddia eden bir elektrikli Silverado kamyoneti var ve Ram, 2024 yılına kadar bir EV 1500 kamyoneti üreteceğini söylüyor.

DIŞ İSKELET

Tesla Cybertruck Gecikecek. Cybertruck, üstün dayanıklılık ve yolcu koruması için yapılmış bir dış kabuk ile üretilmiştir. Neredeyse aşılmaz bir dış iskeletle başlayarak, Ultra Sert 30X Soğuk Haddelenmiş paslanmaz çelik yapısal kaplamadan Tesla zırh camına kadar her bileşen üstün güç ve dayanıklılık için tasarlanmıştır.

ULTRA SERT 30X SOĞUK HADDEYE PASLANMAZ ÇELİK

Tesla Cybertruck Gecikecek. Daha iyi bir şey olsaydı, kullanırdık. Gövdeyi arabanın dışına yerleştiren ve size ve yolcularınıza maksimum koruma sağlayan pürüzsüz monokrom dış iskelet ile ezikleri, hasarları ve uzun süreli korozyonu ortadan kaldırmaya yardımcı olun.

TESLA ZIRH CAM

Ultra güçlü cam ve polimer katmanlı kompozit, geliştirilmiş performans ve hasar toleransı için darbe kuvvetini emebilir ve yönlendirebilir.

ÇOK YÖNLÜ KULLANIM

3,500 pound’a kadar yük kapasitesi ve ayarlanabilir havalı süspansiyonu ile Cybertruck, şimdiye kadar ürettiğimiz en güçlü araçtır, 100 fit küp dış, kilitlenebilir depolama ile tasarlanmıştır – üzerinde durmak için yeterince güçlü bir sihirli tonneau kapağı dahil.

PERFORMANS VE VERİMLİLİK

Şimdi yeni bir güç, hız ve çok yönlülük sınıfına giriyor – yalnızca tamamen elektrikli bir tasarımla mümkün. Güçlü aktarma organları ve düşük ağırlık merkezi, olağanüstü çekiş kontrolü ve tork sağlayarak 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniye gibi kısa bir sürede ve 500 mile kadar menzile olanak tanır.

Tesla Çin’de Rekor Kırdıklarını Açıklamıştı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, tüm bu olan bitenlere rağmen marka Çin’de rekor bir satış rakamına imza attı. Elon Musk Çin’de 10 bin 160 adet satış yaparak bir rekor kırdıklarını açıklamıştı.

Şubat ayında 3 bin 900 ve Ocak ayında 2 bin 620 araç satmıştı. Eğer gelecekte Tesla Cybertruck iddia edildiği gibi suda bir süre yüzebilecek bir yapıda olursa bu rakamların çok daha artacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tesla Cybertruck Özellikleri

Tesla’nın sıra dışı tasarıma sahip olan bu aracı 250 mil, 300 mil ve 500 mil olmak üzere üç farklı menzil seçeneği ile geliyor. Bunu KM’ye çevirdiğimizde 400 KM ile 800 KM arasında bir menzil sunulduğunu görüyoruz.

Tesla Cybertruck Tahmini Fiyatları – Değişim Payı Olabilir –

39900 dolar – Başlangıç: 400 km menzil ve 7.5 ton çekme kapasitesine sahip. 0’dan 100 km hıza yaklaşık 6.5 saniyede ulaşan araç, arkadan çekişli ve tek motora sahip.

49900 dolar – Orta: 480 km menzil, 10 ton çekme kapasitesi. 0’dan 100 km hıza yaklaşık 4.5 saniyede ulaşıyor. Çift motorlu ve dört tekerden çekişli.

69900 dolar – En gelişmiş model: 800 km menzil, 14 ton çekme kapasitesi. Yaklaşık 2.9 saniyede 0’dan 100 km hıza ulaşıyor. Üç motorlu ve dört tekerden çekiş. 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu