2020 Model ArabalarElektrikli ArabalarHaberlerTeslaYeni Araba Modelleri

Tesla Elektrikli Pickup Modeli İçin Oldukça Heyecanlı

Recode’nin Elon Musk ile yaptığı röportajda Musk, “Bu pickup kamyonet için çok heyecanlıyım. Uzun zamandır böyle bir şey yapmak istiyordum. Farklı tasarımları değerlendirme aşamasındayız. Süper fütüristik, cyberpunk bir stil istiyorum.” diye konuştu.

2019 yılı ortalarında üretilmesi beklenen Model Y’nin ardından Tesla, kamyonet piyasasına da el atacak. Tesla Semi’yi tanıttıktan sonra şirketin ticari kamyon, toplu taşıma otobüsleri, SUV ve kompakt spor araçlarını geliştirmek için bir ana plan üzerinde durduğu belirtiliyor.

Tesla pickup modelinin çıkış tarihi ise, Musk’ın Nisan ayında yaptığı 18 ila 24 ay arasını gösteren açıklamaları dikkate alınırsa 2020 yılı olabilir.

Musk aracın aşırı büyük olmasının bazılarının tepkisini çekebileceğini ancak bunu umursamadığını belirtti. Musk, “Eğer insanlar bu tasarımı yeterince sevmezse daha sonra geleneksel bir kamyonet de yapabiliriz. Bu tasarımı ben gerçekten çok seviyorum. Araç bol miktarda titanyum içerecek.” diye ekledi. Musk yeni kamyonetle bu kadar ilgilenmesinin nedenini “Bu araç kalpleri durduracak, heyecan verici ve harika olacak. Fosil yakıtlı kamyonetleri yollardan kaldıracağız.” şeklinde açıkladı.

Tesla dev pickup kamyoneti Model Y crossover’ın gelecek yılki tanıtımından sonra çıkartacak. Aracın pek çok bileşenini elektrikli Tesla Semi ile paylaşması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu