HaberlerTesla

Tesla Model 3 Üretimine Ara Verildi

Yakın zamanda hisselerinde düşüş yaşayan Tesla, mali açıdan kritik bir aşamada olduğu şu dönemde Model 3 araçarının üretimini durdurdu.

Bilindiği üzere Amerikan elektrikli otomotiv devi Tesla’nın hisseleri yakın zamanda düşmüştü. Mali açıdan zor bir dönemden geçtiği iddia edilen Tesla, Model 3 araçlarının üretimini geçici olarak durdurdu ve çalışanlarını ücretsiz izne çıkardı. Üretimin ara verildiği yer ise şirketin California’ya yer alan fabrikası.

Musk Çalışanlarına Mektup Gönderdi

Şirketin sahibi olan Elon Musk, çalışanlarına konu ile ilgili gönderdiği mektupta, otomasyonu daha iyi hale getirmek üzere üretimi 4-5 gün süreyle durdurduklarını açıkladı. Söz konusu fabrikada çalışanlar bu süre içerisinde ücretsiz izne çıkmış olacaklar. Elektrikli otomobil devi Tesla, Model 3 için günümüze kadar 400 bin adet civari sipariş almıştı.

Hisselerinde Düşüş Yaşandı

Musk, daha evvel yaza kadar 5.000 adet Model 3 aracı üretmeyi hedeflediklerini duyurmuştu. Üretime bir süre ara verme kararının, şirketin mali geleceği açısından kaygıları daha üst seviyelere taşıdığı kaydedildi. Tesla, geçtiğimiz mart ayında piyasalarda günümüze kadarki en kötü ayını yaşamıştı ve hisseleri neredeyse yüzde 25 oranında düşmüştü. Moody’s, Tesla’nın kredi notunu düşürdüğünü açıklamış ve şirketin görünümünü negatife çevirmişti. Morgan Stanley de Tesla’nın Model 3 üretimi sürecini daha hızlı hale getirmesi gerektiğine vurgu yapmıştı.

DİĞER TESLA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu