2022 Model ArabalarAraba FiyatlarıHaberlerTeslaYeni Araba Modelleri

Tesla Model S Plaid Yeni Eklentiler Geliyor

Tesla Model S Plaid Yeni Eklentiler Geliyor. Tesla, ilk olarak “Model 3 Performance”da tanıtılan bir özellik olan kablosuz güncelleme yoluyla Model S Plaid’e “Track modu” ekliyor.

Tesla Model S Plaid Yeni Eklentiler Geliyor

Pist modu, sürücünün denge kontrol ayarlarını yapmasına olanak tanıyor. Pist sürüşü için güç aktarma organı soğutmasını optimize ediyor ve ag metre gibi araç bilgilerini görüntülüyor.

Tesla ayrıca yakında Model S Plaid’de 20.000 dolar karşılığında karbon seramik frenler sunacak.

Tesla Model S Plaid Yeni Eklentiler Geliyor. Model S Plaid ile ilgili son testimizde skidpad üzerinde 1,08 g gibi etkileyici bir kavrama elde ettik ancak oraya ulaşmak normalden daha fazla deneme aldı.

Bunun nedeni, aracın sola ve sağa dönüşlerde önemli ölçüde farklı davranması ve çok az direksiyon veya şasi geri bildirimi sağlaması ve denge kontrolünün kapatılamamasıdır.

Tesla Model S Plaid Yeni Eklentiler Geliyor. Tesla şimdi bu son parçayı, Model 3 Performance’da tanıtılan Track Mode’u, sürücünün stabilite kontrol sistemini ayarlamasına veya yenmesine izin veren bir kablosuz güncelleme yoluyla Model S Plaid’e ekleyerek düzeltiyor.

Tesla Model S Plaid'e Yeni Eklentiler Geliyor

Yine de Track modunun hepsi bu kadar iyi değil. Tesla, Model S Plaid’in çift arka motorlarının tork vektörünü mümkün kıldığını söylüyor ancak testimizde müdahaleci stabilite kontrolü nedeniyle bundan yararlanamadık.

Tesla Model S Plaid’e Yeni Eklentiler Geliyor. Ancak Track modunda, arka motorlar, 4828 pound EV’nin köşelerde dönmesine yardımcı olmak için torku otomatik olarak ayarlayabilecek. İz Modu ayrıca, yarış pisti sürüşünün yarattığı ısı saldırısıyla mümkün olduğunca uzun süre savaşmak için güç aktarma organını önceden soğutur, frenlerdeki yükün azaltılmasına yardımcı olmak için rejeneratif frenleme artırılır (ayarlanabilir olmasına rağmen) ve adaptif amortisörler Düşük modunda kalır.

Ayrıca dijital gösterge kümesi ve yeni 17,0 inç dokunmatik ekranda ag metre, tur zamanlayıcı ve diğer yapılandırılabilir araç bilgilerinin yanı sıra güç aktarma sistemi sıcaklıklarını da görüntüler.

Tesla Model S Plaid Yeni Eklentiler Geliyor. Tesla, Track modunun amacının Model S Plaid’in Nürburgring’de en hızlı EV tur zamanını elde etmesine yardımcı olmak olduğunu ve Eylül 2021’de 7:35’lik bir turla bunu başardığını söylüyor.

Tesla ayrıca Plaid’in eninde sonunda olacağını iddia ediyor. gelecekteki bir yazılım güncellemesinden sonra 200 mil hıza ulaşabilir, ancak şu anda 162 mil ile sınırlıdır.

Tesla Model S Plaid’e Yeni Eklentiler Geliyor. Model S Plaid sahiplerine daha da fazla performans yeteneği kazandırmak için Tesla, şimdi 20.000 dolar karşılığında bir karbon seramik fren kiti de sunuyor.

Tesla, 2022’nin ortalarında piyasaya sürüleceğini ve standart 19 inç jantlarla değil, yalnızca 21 inç jantlarla (4500 dolarlık bir seçenek) donatılmış otomobillerle uyumlu olduğunu söylüyor. Standart frenlerle, Model S’nin testimizde 70 mph’den durması için 150 fit gerekiyordu.

2021 Tesla Model S Ekose 135.690 dolardan başlıyor. Bu yeni güncelleme ile Tesla Model S Plaid, sadece düz çizgi performansı dışındaki alanlarda gelişecek.

Tesla Model S Plaid Genel Özellikler

Model S Plaid temelde, tek şarjla 830 kilometrenin üzerinde menzil, 320 km/s azami hız sunmasının yanı sıra 0-100 km/s hızlanmasını 2 saniyenin altında gerçekleştiriyor.

  • Şimdiye kadar üretilmiş 0’dan 100 km/s’a en hızlı ulaşan otomobil
  • 0-100 km/s hızlanması 2 saniyenin altında
  • 400 metre varış süresi 9 saniyenin altında
  • 1.100+ beygir gücü
  • Dört tekerden çekiş sunan üçlü motor

Tesla Model S Plaid Yeni Eklentiler Geliyor. Tesla bildiğimiz kadarıyla geçtiğimiz yıl Model S Plaid’in prototipi ile gerçekleştirdiği denemelerde 1:36.55 tur süresine ulaşırken; geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen denemelerde 1:30 tur zamanına ulaşmayı başardı. Lucid ise bu ayın başlarında kendi en yüksek performanslı otomobilinin prototipi ile 1:33’lük tur zamanı yakalamayı başarmıştı.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu