2020 Model ArabalarAraba FiyatlarıElektrikli ArabalarFiskerFoto GaleriTeknolojiYeni Araba Modelleri

Tesla Model Y’ye Bir Rakip: Fisker

Fisker elektrikli otomobil pazarının önemli firmaları arasında yer alıyor. Kısa süre önce ilk elektrikli SUV modelini görücüye çıkarttı. Henüz sadece önden gördüğümüz otomobil, tek şarjla 482 km yol yapabiliyor. 80 kWh pil üzerine kurulacak görünüyor. Tasarımı Tesla Model Y kadar etkileyici olmayan otomobilin, henüz hangi ismi kullanacağı bilinmiyor.

Satışa 2021’in yarısından sonra çıkacak denilen Fisker elektrikli SUV modeli için birçok detay gizliliğini koruyor. Buna karşın içerisinin çok modern olacağı ve teknolojiden sonuna kadar yararlanacağı belirtilen aracın arkasında Henrik Fisker yer alıyor.

Tesla, Model 3’ün altyapısı üzerine kurduğu Model Y’yi 2021’in ilk bahar ayarlarında satışa sunacak. Fisker’ın hem blinirlik ve teknik çözümlemeler olarak geçeceği düşünülüyor. Genel olarak genişlemeye devam eden elektrikli otomobil pazarında fiyatlar giderek düşüyor.

Bu aracın ABD’de başlangıç fiyatı 130.000$ civarında olabilir. Fisker, son teknoloji katı hâl bataryaları ve daha birçok gelişmiş özelliğe yer verecek. Fisker’ın CEO’su da Emotion adlı sedan otomobilde yaşanan bazı gecikmelerin normal olduğunu ve bu yeni batarya teknolojisine sahip bir aracı hazırlama görevinin zorlu olduğunu ifade etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu