HaberlerAraba FiyatlarıTesla

Tesla Semi (Elektrikli) Kamyonlarının Fiyatları Açıklandı

Amerikan elektrikli otomotiv devi Tesla, geçtiğimiz hafta yeni Tesla Semi adlı elektrikli kamyon fiyatının tanıtımını yapmış, ancak fiyatını henüz açıklamamıştı. Büyük ilgi gören bu modelin şimdi ise fiyatları açıklandı.

Amerikan otomotiv devi Tesla, geçtiğimiz hafta yeni elektrikli kamyon modeli olan Tesla Semi modelinin tanıtımını yapmıştı. Gördüğü ilgi ile rekor kıran bu modelin fiyatı ise açıklanmamıştı. Şimdi artık bu modelin fiyatı da belli oldu.

Elon Musk Tanıtmıştı

Tesla’nın patronu olan Elon Musk tarafından tanıtılan ve dünya genelinde büyük yankı uyandıran bu elektrikli kamyonların ABD pazarındaki fiyatları öngörülere kıyasla ucuz kaldı. Semi’nin 480 kilometre menzile sahip versiyonunun fiyatı 150 bin dolar olarak açıklandı. Öte yandan 800 kilometre menzilli versiyonun fiyatı ise 180 bin dolar olarak duyuruldu.

Bunların yanı sıra 200 bin dolar civarı bir fiyat etiketi ile spor otomobil Roadster 2 modelinde olduğu gibi ‘Founders Series’ (Kurucular Serisi) adlı bir model de Tesla müşterilerinin beğenisine sunulacak. 2019 yılında yollara çıkarılması öngörülen kamyonlar için 20 bin dolar kapora miktarı belirlendi.

Öte yandan Yeni Tesla Semi modeli için açıklanan rakamlar normal, hatta bazı öngörülere kıyasla daha ucuz olarak lanse edilirken, aracın çıkış tarihi olan 2019 yılına dek birtakım değişiklikler de meydana gelebilir.

Elektrikli Kamyonlar Türkiye’ye Gelecek mi?

Tesla’nın tanıtımını yaptığı yeni elektrikli kamyonu olan Tesla Semi kamyonlarının Türkiye pazarına giriş yapıp yapmayacağı ise henüz net değil. Ancak bundan önce ABD dışında satışa çıkarılacağı yerlerin hepsi de belli olmadı ve uluslararası fiyat listeleri de henüz belli değil. Bundan ötürü yeni Tesla Semi modelinin Türkiye pazarına gelip gelmeyeceğini ilerleyen dönemlerde hep birlikte göreceğiz.

Sektör analistleri ise Yeni Tesla Semi modelinin fiyatlarına dair yorum yaptılar. ABD pazarında dizel kamyonların 20 bin ile 150 bin dolar arasında satışa çıktığını dile getiren sektör uzmanları, Tesla Semi kamyonlarının bu fiyatları ile yer aldığı pazardaki dengeleri yerinden oynayabileceği görüşü üzerinde birleşiyor.

Yeni Tesla Semi modelinin özelliklerini aşağıda yer alan linkten inceleyebilirsiniz.

YENİ TESLA SEMİ ELEKTRİKLİ KAMYON MODELİNE İLGİ REKOR KIRDI

DİĞER TESLA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu