HaberlerTeslaYeni Araba Modelleri

Tesla Yeni Modeli İle Sunduğu Kalitesini Uygun Fiyatlarla Birleştiriyor

Kullanılan elektrikli otomobil sayısını daha arttırması öngörülen Tesla Model 3 2017 tanıtıldı.

Tanıtımı ABD’de düzenlenen bir etkinlikle yapılan 2017 Tesla Model 3 en az 346 kilometre menzil yapabiliyor. Tesla CEO’su Elon Musk, bu aracın ABD’de 35 bin dolar başlangıç fiyatı olduğunu belirtip araç için yapılan ön siparişlerin alınmaya başlandığını söyledi. Musk, ön siparişler için teslimatların vaat edildiği gibi 2017 sonunda yapılacağını söyleyerek, 35 bin dolara bundan daha iyi bir araç alınamaz diye ekleyerek şirket adına iddiasını ortaya koydu. Musk ayrıca Model 3’ün dünya genelinde en güvenli otomobillerden bir tanesi olacağını söyledi. Şimdiden 130 binden fazla ön sipariş verilen bu araç için yapılacak ön siparişlerde 1000 dolarlık kaparo ödemesi yapılması gerekiyor. Bu da ön sipariş sayısını daha yukarı çekebilir.

Temel model 0-100 km/h hızlanmayı 6 saniyenin biraz altında bir sürede yapabiliyor. Daha üst modellere gidildikçe ise bu hıza ulaşma süresi daha da kısalıyor. Aracın yapabildiği maksimum hız seviyesi saatte 346 km. Tüm Tesla Model 3 modelleri Tesla’nın yüksek hızlı Supercharging ağını destekleyecek donanımda sunulacak. Diğer yandan Model 3, 2017 sonlarına doğru çıktığında Tesla’nın toplam Supercharge şarj istasyonlarının sayısı bugünkü sayının iki katına ulaşarak 7.200 sayısına ulaşacak.

Model S’de olduğu gibi Model 3 de arkadan çekişli ve dört çekerli versiyonlar ile sunulacak. Otomobilin içinde 15 inç’lik yatay yönde duran dokunmatik ekran yer alacak. Otomatik pilot donanımına standart olarak yer verilirken tüm güvenlik özellikleri otomatik olarak aktifleştiriliyor. Aracın boyutları göz önüne alındığındaysa, araca 5 yetişkinin rahatça sığabileceği söylenebilir.

Tavan camının yer aldığı otomobilde, depolama amaçlar bagajlar da yer almaktadır. Musk, benzinli otomobile göre, onunla aynı boyutlarda daha fazla eşya depolama kapasitesine sahip olduğunu söylüyor. Yaklaşık olarak 2 metrelik sörf tahtasını otomobilin içine rahatlıkla sığdırmak mümkün oluyor.

2017 Tesla Model 3 Çıkış Misyonu
Bilindiği üzere iki halihazırda mevcut Tesla modelleri olan Model S ve Model X, vergi indirimlerine rağmen ABD satış fiyatları 100 bin doların altına inmiyor. Bu noktada Tesla’nın amacı sunduğu yüksek kaliteyi daha uygun fiyatla sunabilmek. Bu amaçla da başlangıç fiyatı 35 bin dolar olacak Model 3’ü çıkarıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu