GündemHaberlerToyota

Toyota, Araç Çağırma Uygulaması DiDi’ye 600 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Toyota, araç çağırma uygulaması DiDi’ye, DiDi’nin GAC Toyota Motor Co ile kuracağı ortak girişime 600 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı.

İnternet bağlantılı hizmetlerden sorumlu Toyota yöneticisi Shigeki Tomoyama, “Çin’in mobilite hizmet pazarı lideri DiDi ile, Toyota’nın bağlantılı teknolojilerini ve gelecek nesil elektrikli taşıtları kullanacak işbirliğimizi güçlendirdiğimiz için mutluyum. Geleceğe dönük olarak, Çin’deki müşterilerimiz için daha cazip ve güvenli hizmetler geliştirmek için DiDi ile birlikte çalışacağız” şeklinde konuştu.

DiDi’nin başkan yardımcısı Stephen Zu ise açıklamasında, “DiDi, şehirlerimizin yurtiçi ve yurtdışından ortaklarla yeni enerji ve akıllı ulaşım hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmayı taahhüt ediyor. DiDi’nin yapay zeka tabanlı büyük ölçekli mobilite operasyonlarındaki uzmanlığını ve Toyota’nın üstün teknolojilerini sürdürülebilir şehirler için yeni nesil akıllı ulaşım altyapısı oluşturmak amacıyla birleştirmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Didi’nin Toyota ile ortaklığının, Volkswagen, Renault-Nissan-Mitsubishi ve FAW, Dongfeng gibi büyük Çinli otomobil üreticileri de dahil olmak üzere D-Alliance’ın bir parçası olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı