HaberlerToyota

Toyota Avensis Modeli Yerini Yeni Auris Sedan’a Bırakacak

Japon otomotiv devi Toyota, uzun yıllardır yollarda olan modelleri arasında ydr alan Avensis’in üretimini durdurdu.

Japon otomobil üreticisi Toyota, bundan yaklaşık 21 yıl önce Toyota Avensis modelini yollara çıkarmıştı. Ancak Autocar tarafından yapılan habere göre 21 yıldır yollarda olan ve üçüncü nesli ile sona gelinen Avensis modelinin üretiminin Toyota tarafından durdurulduğu açıklandı. Avensis modelinin üretimi Toyota’nın İngiltere’de yer alan Derbyshire fabrikasında yapılıyordu.

Üretimine Son Verme Sebebi Olarak Rekabet Gücünün Azalması Gösteriliyor

Toyota Avensis modelinin üretiminde sona gelinmesinin sebebi olarak modelin yer aldığı segmentte artık rekabet gücünü iyiden iyiye kaybetmesi ve buna bağlı olarak satış performansında azalma yaşanması olarak gösteriliyor. Yer aldığı segmentte Ford Mondeo, Opel Insignia, Volkswagen Passat ve Skoda Superb gibi güçlü rakiplerle rekabet eden Toyota Avensis modeli 2017 yılı boyunca yalnızca 25.319 adet satış yapabilmişti. Öte yandan modelin güçlü rakipleri ise Avensis’in neredeyse iki katı kadar satış yapma başarısı göstermişti.

Avensis Modelinin Yerine Farklı Bir Model Geliyor

Japon otomotiv devi Toyota, üretimden kaldıracağı Avensis modelinin yerine yeni nesil Auris’in dört kapılı bir versiyonunu yollara çıkardı. Avensis’e kıyasla boyutları daha küçük olan bu model, Toyota marka sedan model isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Toyota Avensis modeli son olarak 2016 yılı içerisinde güncellenmişti.

DİĞER TOYOTA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu