HaberlerToyota

Toyota Dünyanın En Çevreci Otomobil Markası Seçildi

Japon otomotiv devi Toyota, bir kez daha dünyanın en çevreci otomobil markası olma başarısı gösterdi.

Japon otomobil üreticisi Toyota, bir kere daha dünyanın en çevre dostu otomobil marksı seçilerek başarısını yineledi. Dünyanın en çevreci şirketlerini tespit etmek amacıyla her yıl Newsweek Dergisi tarafından yapılan “Global 500 Çevreci Şirket” sıralaması açıklandı ve Toyota 16. sırada yer alarak otomobil sektöründe en çevreci marka olması başarısını yineledi. Toyota otomobil markaları arasında bu listede en yakın rakibinin 29 sıra önünde yer alıyor.

Ödülün kazanılmasındaki en büyük pay sahibi olan durum ise Toyota’nın hibrit ve yakıt hücreli araçlar üretimi yaparak sürdürülebilirlik konusunda başarılar elde etmesi olarak gösteriliyor. Bu konuda en iyi olan Toyota diğer otomobil devlerini geride bırakarak 500 global şirket arasında kendisine 16. sırada yer bulma başarısı gösterdi.

Toyota’nın çevreci bir otomobil olma konusundaki başarısını yinelemesi hakkında görüşlerini bildiren Toyota Avrupa Başkanı ve CEO’su Dr. Johan van Zyl şunları kaydetti:

“Yıllardır Toyota’da yaptığımız her şeyin merkezinde çevresel kaygılar yer almıştır. 2015 yılında start verdiğimiz 2050 Çevre Vizyonu ürünlerimizin tüm yaşam çevrimi boyunca çevre üzerinde bıraktığı izleri minimum seviyelere indirme konusunda tüm önemli detayları güçlendirmesini sağladı. Bu çabanın Newsweek tarafından ödül ile karşılık bulması, Toyota’nın sürdürülebilir stratejisinin hakkını verdiğini gösteriyor”

Her yıl açıklanan Newsweek Yeşil Şirketler sıralamasında global şirketler enerji, su kullanımı ve atık seviyeleri baz alınarak değerlendirilmeye alınıyor ve çevre üzerinde ne kadar iz bıraktıkları değerlendiriliyor.

DİĞER TOYOTA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu