HaberlerToyota

Toyota Elektrikli Otomobil Stratejisini Açıkladı

Elektrikli araç segmentindeki rekabet git gide kızışıyor. Bu rekabete Toyota da katıldı. Japon otomotiv devi Toyota elektrikli araçlarla ilgili stratejisini paylaştı.

Japon otomobil üreticisi Toyota, her geçen gün rekabetin arttığı elektrikli araç segmentinde  gelecek stratejisini açıkladı. Toyota, 2020’li yılların başına kadar 10 adetten fazla elektrikli otomobil modelini yollara çıkaracağını duyurdu. Öte yandan Japon markanın bir diğer hedefi ise tüm modellere elektrikli motor seçeneği eklemek.

Otomotiv Devleri Peş Peşe Açıkladı

Elektrikli araç segmentinde rekabetin artması ile birlikte Volkswagen, BMW, Audi, Renault ve Volvo gibi dünyanın önde gelen otomotiv devleri birbiri ardına bu segmentle ilgili yakın gelecekteki planlarını açıklamıştı. Bunun ardından Toyota da ne gibi bir yatırım yapacağını açıkladı. Güncel ürün gamında yalnızca elektrikle çalışan bir modeli bulunmayan Toyota, ilk elektrikli modelini Çin pazarında çıkarmayı hedefliyor. Sonraki aşamalarda ise Japonya, Hindistan, Avrupa ve ABD pazarlarında çıkaracak.

Tüm Modellere Elektrikli Versiyon Eklenecek

Toyota tarafından açıklanan marka stratejisine göre Toyota 2020’li yılların başında elektrikle çalışan 10 modeli yollara çıkarmasına ek olarak 2025 yılına kadar Toyota ve Lexus’ın piyasadaki her modelinin elektrikli versiyonunu üretecek.

Hedef 1 Milyon Elektrikli

Toyota her ne kadar elektrikli otomobil konusunda diğer Japon otomotiv devlerine nazaran daha geç kalsa da uzun vadede 1 milyon adet elektrikli araç satışı yapmayı hedefliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu