2019 Model ArabalarHaberlerToyotaYeni Araba Modelleri

Toyota Hilux’un GR Sport Versiyonu Brezilya Otomobil Fuarında Sergilendi

Hilux GR Sport versiyonunda hazırlanmış bir off-road modeli. Araç performans olarak yenilik görmezken sadece görsel iyileştirmeler ve ekstralar taşıyor. Brezilya’da düzenlenen Sao Paulo Uluslararası Otomobil Fuarı’nda sergilenen Hilux GR Sport’tan sadece 420 adet üretildi. Bu araç Gazoo Racing departmanının Latin Amerika’ya getirdiği ilk model olma vasfını taşıyor.

Hilux GR Sport dış görünümde farklılığa gidiyor. Aracın parlak siyah kaputu ve siyah ön ızgarası agresif görünmesini sağlarken, ön farların bittiği yerde ve sis farlarının çerçevesinde bulunan kırmızı detaylar güzel bir kontrast oluşturuyor. Aracın geri kalanında da Gazoo Racing’in siyah ve kırmızı detayları belirgin şekilde devam ediyor. Arka çamurlukta ve bagaj kapağında da zaten Toyota Gazoo Racing yazılarını görebiliyoruz.

Toyota Off-Road Sport özellikle off-road kullanım için tasarlanmış. Bu 130 kW ve 450 Nm tork ile 2.8 litrelik turbo dizel motor tarafından desteklenmektedir ve 6 ileri manuel şanzıman ile donatılmış.

Brezilya’daki diğer Hilux’larda olduğu gibi GR Sport versiyonu da 2.8 litrelik turbodizel motora sahip olarak geliyor. Bu motor 180 beygir güç ve 450 Nm tork üretiyor. 6 ileri otomatik şanzıman, 4 tekerden çekiş sistemi, arazi vitesi, kilitli diferansiyel gibi donanımlar da aynı şekilde devam ediyor. Gazoo Racing’in özel geliştirdiği bu Hilux’ların süspansiyon sisteminin yeniden elden geçirildiği de belirtiyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu