2019 Model ArabalarToyotaYeni Araba Modelleri

Toyota RAV4 Tamamen Yeni, Tamamen Farklı

New York Otomobil Fuarı sona erdi ama yankıları hala sürüyor. Birbirinden ünlü 30’a yakın firma 60’dan fazla yeni modelini bu fuarla dünyaya tanıttı. Onlardan biri, Toyota’nın 5. nesil RAV4 modeli oldu.

Bu eşsiz modelinin Dünya prömiyerini New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda gerçekleştiren Toyota, tamamen yeni tamamen farklı bir RAV4 ile otomobil tutkunlarının karşısına çıktı. Sektörde büyük heyecan uyandıran RAV4, Toyota’nın Yeni Global Mimari Platformunda (TNGA) üretildi.

Toyota’nın başarılı SUV’u 2017’de 800.607 adet satıldı. Böylece “Dünyanın en çok tercih edilen SUV modeli” olarak tanımlanan Toyota RAV4, tamamen yenilenen çehresiyle de büyük beğeni topladı.

Toyota’nın Yeni Global Mimari Platformunda (TNGA) üretilen 5. nesil RAV4, zorlu arazi şartlarına mükemmel uyum sağlamakla kalmıyor, karizması, duruşu ve sürüş konforuyla benzersiz bir şehir otomobili olarak da dikkatleri üzerine çekiyor. Yeni nesil RAV4, yol tutuş, motor performansı, güvenlik ve sürüş keyfi alanlarında getirdiği yeniliklerle kullanıcısına bambaşka bir deneyim vadediyor.

Sağlamlık hissini arttıran özgün tasarım detayları, Yeni RAV4’ün kalite yaklaşımını gözler önüne seriyor. Toyota, Yeni Nesil RAV4’ün Avrupa prömiyerini 2019 yılının ilk çeyreğinde yapmaya hazırlanıyor.

5. nesil RAV4, biri hibrit olmak üzere iki farklı motor seçeneği ile kullanıcısının karşısına çıkacak. RAV4’ün motorları, geliştirilen yeni teknolojileri sayesinde mevcut modele kıyasla hem daha güçlü olacak hem de yakıtı daha verimli biçimde kullanacak.

Yeni hibrit 2.5 litrelik motor, daha fazla güç ve daha düşük emisyon sunmakla kalmıyor; sessizliği ve kendi kendini şarj etme özelliğiyle öne çıkan hibrit motor seçeneği RAV4’ü kendi sınıfında özel bir yere konumlandırıyor.

İsteyen müşterilere, hibrit motorun yanında manuel ya da otomatik şanzımanlı tamamen yeni 2.0 litrelik benzinli motor seçeneği de sunulacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu