Foto GaleriHaberlerTeknolojiToyota

Toyota ve Panasonic Ortak Girişim Kuracak

Tüm elektronik ev eşyalarının yakın gelecekte internete bağlı olduğunu ve uzaktan erişime imkan vereceğini göreceğiz. Günümüzde bazı ürünlerde bu gerçekleşti bile. Çamaşır makinemizi uzaktan kapatabileceğiz ya da deterjan siparişi verebileceğiz. Sürüş halinde sesli komutla yakın bir restauranttan menü siparişi verebileceğiz. Panasonic ve Toyota ortak girişimle bu yeni dünyada yeni teknolojik entegrasyonlar yapmak için kolları sıvadı.

toyota

panasonic

Toyota Başkanı Akio Toyoda, yeni girişim için şunları söyledi: “Bundan böyle enformasyon insanların günlük yaşamlarını destekleyen tüm nesneleri ve hizmetleri birbirine bağlayacak. Otomobiller de buna dahil olacak. Bu teknolojilerle birlikte oluşan bağlantılı şehir kavramı da giderek önem kazanacak. Bunu gerçekleştirmek için bir iş birliği ruhu ve yeni ittifaklara gerek var. Yaratmak istedimiz gelecek için ortak hedefleri paylaşacağız.”

“Yeni ve daha iyi bir tür yaşam tarzı kuruluyor ve bu zorlu hedef için çalışmaktan memnuniyet duyuyorum. Toyota ve Panasonic’in güçleri birleştiğinde, Panasonic’in ev aletleri, pil teknolojileri ve IoT (internet of things / nesnelerin interneti) alanlarındaki tecrübeleri rekabet gücümüzü artıracak.”

Toyota, otomobil üretimi ve satışının yanı sıra ulaşım ve ev içi enerji hizmetleri alanlarına dahil olarak hem genişlemeyi hem gelir arttırmayı hem de yeni hedeflemeler yapmayı planlıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı