HaberlerToyota

Toyota’dan Spor Model Atağı

Toyota, sektöre yeni bir soluk getirecek sportif özelliklere sahip yeni model serisine hazırlanıyor.

Japon otomotiv devi Toyota, şu an satışta bulunan en popüler modellerinin spor versiyonlarını “GR” isim uzantısıyla otomobil severlerle buluşturacak. Toyota, Japonya’da satışlara başladı bile. Benzersiz modeller yakın bir gelecekte tüm dünyada yollara çıkacak.

Toyota’nın yeni model gamıyla hedefi, heyecan verici sürüş deneyimi arayanlara ulaşmak. GR spor otomobil modellerinin çeşitliliği giderek genişletilecek, sportif parçaların eklenmesiyle seri desteklenecek.

Toyota’nın yeni spor serisinde Prius, Voxy, Noah, GT 86, Yaris, Harrier, Mark X gibi farklı segmentteki modellerin sportif versiyonları yer alacak. Böylece herkese sürüş keyfini yaşama fırsatı sağlayacak olan Toyota, kısa süre önce Avrupa’da yüksek performanslı Yaris GRMN modelini satışa sunmuştu.

“Daha İyi Otomobiller” üretme felsefesinin bir parçası olan yeni GR serisinin temelinde motor sporlarından kazanılan bilgi birikimi yer alıyor. Ürün yelpazesinin sıralamasında, en üst sırada GRMN, onun altında GR ve giriş seviyesi olarak da GR Sport yer alacak.

Sınırlı sayıda üretilecek GRMN modellerinde, özel olarak modifiye edilmiş motorlara yer verilecek. Daha yüksek adetli üretime sahip GR ise GRMN’nin bazı temel özelliklerine sahip olacak. GR serisine özgün parçalar ise kullanıcıların araçlarını istedikleri gibi kişiselleştirmesini sağlayacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu