HaberlerAraba MarkalarıToyota

Toyoto Yui Farklı Olmak Adına Tasarlandı

Toyota’nın Autoshow kapsamında tanıttığı CES farklı olmasıyla ilgi çekiyor. Araç, sürücülerin yola odaklanmasını sağlayacak şekilde tasarlanan asistan özellikler sayesinde kullanım kolaylığını hedefliyor.

Yui ismindeki yapay zeka olarak tasarlanan araçla sesli komut özeliği ile pek çok işi gerçek kılıyor. Yui, ses ve ışık oyunlarıyla  sürüşü daha eğlenceli bir hâle getirmeye çalışıyor.

Toyota markasının  konsept aracında dokunmatik ekran yer almayacak bunun  nedeni ise sürücünün dağıtmamak olarak ifade edildi. Bunun yerine uyarı kameraları eklendi.  Sürücüsüz ve otonom sürüş ihtimali için her detay düşünülmüş durumda. Geleceğe dönük ve minimalist çizgiler yer alırken sade tasarıma sahip araçta iki ön iki arka koltuğu bulunuyor.

Araç içinde yer alan panorama yansımalar ve kanatlı olarak açılan kapılar Yui tasarımına farklı bir özellik kazandırmış. Göz alıcı, farklı ama bir o kadar da tanıdık bir marka ile Toyoto ile güvenle sürüşü hedefleyen araç önümüzdeki senelerde yerini sağlama alacağa benziyor

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu